.
|/|/|/|> 28. 5. 2015: Pamatujete ještě moji prvotinu? Ano, Závod o dobytí Marsu. Nedávno jsem dostal šílený nápad (a já mám rád šílenosti) - oprášit toto univerzum a napsat pokračování.
.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Prosinec 2013

Vyhlídková jízda

20. prosince 2013 v 18:00 | Sheppard |  Samostatné příběhy
"Žádáme všechny cestující, aby se připoutali. Za pět minut budeme přistávat," ozvalo se z palubního interkomu upozornění letušky.

Zack na svém místě už dávno seděl, a když uslyšel tohle hlášení, zapil další tabletu prášku na uklidnění. Nesnášel totiž přistávání, měl z něj přímo panický strach. Vlastně by ani nikdy sám od sebe do vesmíru neletěl, nebyl to ten typ, který musí za každou cenu procestovat celý svět. A navštívit Měsíc… a Mars. Vlastně plánoval strávit dovolenou v nějakém rekreačním středisku, pokud možno ne daleko od domova. Pak ale vyhrál tenhle zájezd na Mars. Pro jednou se rozhodl strach z létání (a přistávání) překonat. A tak je tady - čeká ho třítýdenní pobyt na Marsu, all inclusive.

Žaludek se mu sevřel, když vesmírná loď MarsLine, přepravující turisty, zahájila sestup do řídké atmosféry. I přes zabudované nejmodernější naváděcí systémy, stabilizátory letu a superpočítačem řízeného autopilota, se loď mírně třásla. Zack oběma rukama křečovitě svíral madlo na sedadle před sebou, zhluboka dýchal a snažil se zapudit všechny katastrofické scénáře, které se mu honily hlavou.

Že já vůbec nastupoval do téhle rachotiny, vyčítal si.


Trosečníci 4/4

6. prosince 2013 v 18:00 | Sheppard |  Trosečníci
Jeff Barker nervózně okusoval konec tužky a pohledem sugeroval obrazovku před sebou. Messenger 1 se měl hlásit už před deseti hodinami. Podíval se do konferenční místnosti, kterou od střediska oddělovalo jen sklo. Reportéři již začínali být netrpěliví, první hlášení po příletu k planetě Kepler s napětím očekával celý svět.

Jeff dobře znal všechny členy posádky a věděl, že by za normálních podmínek neměli zpoždění. Nejprve chtěl veliteli letového střediska jen zavolat, pak si to ale rozmyslel, rychlými kroky přešel celý sál a bez zaklepání vtrhl do jeho kanceláře.

"Pane, Messenger se nehlásí!" řekl starostlivým hlasem Barker.