.
|/|/|/|> 28. 5. 2015: Pamatujete ještě moji prvotinu? Ano, Závod o dobytí Marsu. Nedávno jsem dostal šílený nápad (a já mám rád šílenosti) - oprášit toto univerzum a napsat pokračování.
.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

LD - závěrem

10. března 2013 v 18:00 | Sheppard |  Legální drancování
Poprvé ve své krátké "kariéře" jsem se odvrátil při psaní povídky na pokračování od žánru sci-fi a pustil se do žánru, kterému vlastně ani nijak zvlášť neholduji - thriller, krimi. Je zábavné, jak se mi povídka přímo pod rukama zvrhla z politicko-mafiánské v romantickou a na závěr akční.


Snažil jsem se (opět v rámci kratšího rozsahu celého díla) nastínit charaktery jednotlivých postav a důvody jejich jednání. V širším kontextu se dá Legální drancování (kdo proboha vymyslel ten název?) chápat jako jakýsi obraz. Vždyť všichni moc dobře víme, že politika (i ta komunální) táhne lumpy jako magnet. Samozřejmě ne všichni jsou ti "zlí", ale i pár jich stačí, aby nadělali pěknou škodu. Pak je tu netečná skupina, která se nestaví ani na jednu stranu a hledí si svého. Pak tu ale jsou i tací, o kterých se často ani neví, kteří táhno za druhý konec a snaží se i nad rámec svých povinností, i přes značné osobní oběti přispět snaze o lepší zítřky.

Já myslím, že takoví lidé jsou všude a to, že nejsou vidět, neznamená, že nejsou a že my, pouzí pěšáci, bychom to měli vzdávat. Třeba právě zrovna ve vašem Městě sedí v magistrátu nějaký Reiner a svádí pomyslný boj s nějakým Součkem.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama