.
|/|/|/|> 28. 5. 2015: Pamatujete ještě moji prvotinu? Ano, Závod o dobytí Marsu. Nedávno jsem dostal šílený nápad (a já mám rád šílenosti) - oprášit toto univerzum a napsat pokračování.
.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Třetí místo ve scifistické soutěži

26. února 2013 v 20:00 | Sheppard |  Oznámení
Vážení čtenáři,
umístil jsem se na třetím místě v soutěži o nejlepší sci-fi povídku roku 2012 vyhlášené uživatelem liskamem na serveru piste-povidky.cz Mám radost z tak pěkného umístění v této bezva soutěži. Po uzávěrce, která nastala několik dní po zaslání mé povídky, jsem si přečetl všechny ostatní soutěžní příspěvky a musím konstatovat, že konkurence byla opravdu silná. Gratuluji oběma autorům přede mnou, zároveň však chci vyjádřit uznání všem ostatním soutěžícím, kteří odvedli poctivou práci. Děkuji pořadateli, že tuto bezva soutěž rozjel všichni jsme tak dostali šanci změřit síly.
Nyní vím, že moje snahy nejsou marné, jistě teď budu mít větší motivaci do dalšího psaní.

A s tím souvisí moje následná úvaha:
Ačkoliv jsem si dal se soutěžní povídkou (již brzy si ji zde budete moct přečíst) dost práce, má očekávání nebyla velká. A ejhle, dostal jsem se až na stupně vítězů, což považuji za obrovský úspěch. Je to pro mě ale i velký závazek - musím na sobě dál pracovat. Musím se zlepšovat (ještě mě čeká dlouhá cesta), což jde jedině tak, že budu psát. Prostě psát, psát, psát! Musím publikovat svou tvorbu, přijímat každou kritiku a vyvozovat z ní závěry (jen do mě!) a účastnit se soutěží.

Takže jsem si dal závazek. Žádné kvóty, limity nebo čísla, prostě jsem si řekl, že na sobě musím makat. Jenže, psaní není jediná věc, která mě zaměstnává. Každodenní život (hlavně pak škola) je přeci jen stále prioritou a psaní jen jakýsi aktivní koníček. No a abych se mohl zlepšovat efektivně, musím začít psát souvislejší texty (ne hned celou knížku, ale ne vždy jen stránku). Co z toho plyne pro vás: zvažuji, že přestanu publikovat svou tvorbu v této míře takhle pravidelně. Stávájící systém totiž vede k tomu, že mám sice motivaci psát pravidelně, ale na druhou stranu většinu kapitol dopisuji těsně před publikací, všechen děj je tak prvoplánový a po publikaci ho už nemůžu upravovat. Uvažuji, že bych publikovat méně často, zato však delší úseky.

Po prosincových změnách na blog.cz jsem také uvažoval o odchodu jako mnoho jiných blogerů. Ano, tenhle publikační systém je špatný a vadí mi na něm plno věcí, nechce se mi ovšem přesouvat všechen obsah blogu někam jinam. Koneckonců pro moje potřeby (publikace textu) to zatím stačí.

To je asi vše, co jsem vám chtěl sdělit. Neberte to jako nějaké oficiální prohlášení, spíš jsem se jen s vámi chtěl podělit o své myšlenkové pochody.
 


Komentáře

1 Amy Amy | E-mail | Web | 27. února 2013 v 22:46 | Reagovat

Myslím, že všichni jsme chtěli uspořádat " velkou prosincovou revoluci " :D Ale přesně, jak říkáš - přesouvat obsah, práce na designu...
Jinak gratuluji k takovému úspěchu a moc se těším, až si budeme moci povídku přečíst :) V " novém způsobu publikace " , nad kterým uvažuješ , tě maximálně chápu, zatím mám stejný systém jako ty a všichni víme, jak to potom dopadá :)

2 Darren Moore Darren Moore | 2. března 2013 v 15:44 | Reagovat

Taky jsem uvažoval o odchodu z blog.cz. Vlastně jsem o tom přemýšlel ještě než jsem sem vůbec vlezl... chtěl jsem si trochu víc pohrát se vším a zkusit to třeba přes wordpress, ale zvolil jsem nakonec blog.cz kvůli komunitě, která se kolem něj sdružuje - kolem 1 000 000 blogů (samozřejmě polovina z nich je mrtvá a i mezi těmi zbývajícími ty literární nezabírají nijak zvlášť velkou část) ale když se pisálek chce zlepšovat, potřebuje, jak píšeš, kritiku a kde jinde než v tak široké komunitě by se kritici tak snadno hledali?
Jinak ohledně soutěží... Nechceš podpořit projekt Rytiny (www.rytiny.cz)? 10 nejlepších se dostane do tištěného sborníku a mít vlastní práci hezky černou na bílém v lesklých deskách... úžasný pocit :-)
K té publikaci... zkus se nenutit napsat toho tolik do jedné části. Neboj se kapitolu tozdělit - jen rada.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama