.
|/|/|/|> 28. 5. 2015: Pamatujete ještě moji prvotinu? Ano, Závod o dobytí Marsu. Nedávno jsem dostal šílený nápad (a já mám rád šílenosti) - oprášit toto univerzum a napsat pokračování.
.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

15. kapitola – Návštěva

16. února 2013 v 18:00 | Sheppard |  Legální drancování
"Žádnej parazit nezničí svýho hostitele, voni jo. Rozkradli všechno… VŠECHNO!" (František Ringo Čech)
"Ty jsi…" Eva překvapením téměř oněměla.

"Agent protikorupční policie v utajení, ano. Od chvíle, kdy jsem vstoupil do tohohle města, mám novou identitu a plním misi," Michal se odmlčel, "promiň, že jsem ti to neřekl, ale byl jsem v přísném utajení."

"Byl-byl jsi? A už… nejsi."

"Předevčírem se to zvrtlo, jeden z radních, co odešel nedávno do důchodu, spáchal sebevraždu, protože na něj chtěla místní mafie hodit nějaké podvody." Michal sklonil hlavu. "Přitom to byl jeden z největších bijců za slušnou politiku za posledních deset let. Prostě to už začalo být neúnosné. Odpískal jsem to, beztak už mám plno důkazů. Během pár dnů, možná už zítra přijede kavalérie a skončíme to."

Eva na Součka užasle zírala, nezmohla se na jediné slovo.

"Poslyš, sice to všechno co nevidět skončí, ale musím si dávat pozor, dokud nebudou všichni zatčený. Tím, že jsem ti to řekl, se stáváš, chtě nechtě, součástí případu. Musíš si dávat pozor."

"Jo, budu, neboj," řekla, "a díky, žes mi to řekl." Eva se pokusila o úsměv a opětovala stisk ruky. "A co budeš… co budeme dělat, až to všechno skončí?"

Michal se zamyslel a řekl: "Až to tady dodělám, tak…" ztichl a soustředil se. V místnosti se rozhostilo ticho.

"Co se děje?" zašeptala Eva.

"Slyšíš to? Ty auta jedou nejmíň padesátkou," Souček se zvedl z postele, rychlými kroky přešel k oknu a odhrnul závěs. "Možná jsem paranoidní, ale nezdá se mi normální, aby naší ulicí projížděly tři auta takhle rych-" zarazil se uprostřed slova.

Ta auta zastavila s hlasitým kvílením před jejich domkem, z každého vystoupili tři muži. Pouliční lampa sice poskytovala jen chabé osvětlení celé scény, Michal však jasně poznal Radima Reinera.

"A do prdele!" zaklel, když si všiml pistolí.

"Co se děje?" zeptala se vystrašeně Eva, která stále ještě seděla na posteli.

"Musíme hned zmizet! Odhalili mě, jdou po mně. Pojď! Rychle!"

Oba vyběhli z ložnice, jako by měli v patách lávu. Přeběhli obývákem ke dveřím na zahradu.

"Bracku! Okamžitě pojď ke mně!" zavolala Eva svého čtyřnohého miláčka.

Byl ve vedlejší místnosti, takže na něj neviděla. Nepřicházel. Eva si zoufale uvědomila, že Brack má ve zvyku brát na zřetel až několikáté zavolání v řadě.

"Pojď! Není čas!" vykřikl trochu tlumeně Michal právě ve chvíli, kdy se z předsíně ozvala rána, jak se rozletěly dveře.

Přeběhli po trávníku až k dřevěnému plotu. Michal jí pomohl přelézt a sám se chystal překonat překážku, když vtom se zevnitř domu ozvalo zuřivé psí vrčení následované takřka okamžitě bolestným zaúpěním nějakého muže.

"Do prdele! Zatraceně! Ten blbej čokl mě… ááá," doléhal k Michalovým uším křik z domu.

Pak se ozvaly tři rány z pistole a tentokrát psí zakvílení. Souček zůstal stát jako opařený. Ohlédl se a vlhkýma očima se podíval směrem, kde se vše odehrálo. Srdce se mu rozbušilo, zasáhla ho vlna zuřivosti. Bracka miloval a nyní se přemáhal, aby se nerozběhl zpět a nepomstil jeho smrt.

"Co se děje?" zašeptala Eva roztřeseným hlasem a vytrhla tak Michala z jeho myšlenek.

Náhle si rozpomněl, kde je a proč utíká. A že nemají moc času. Hbitě přeskočil plot a pak oba vzali nohy na ramena. Běželi přes pozemek souseda, přelezli zídku a ocitli se na ulici. Utíkali přes celou čtvrť, než si trochu vydechli. Ani jeden z nich nic neříkal.

Klusem doběhli na hlavní ulici, Michal se rozhlížel. Chytil Evu za ruku a namířil směrem k obchodnímu centru. Plán vyšel! Před budovou stálo taxi. Eva s Michalem nastoupili.

"Kam to bude?" otočil se na ně sympatický chlapík.

"Na policii."
 


Komentáře

1 Darren Moore Darren Moore | 21. února 2013 v 20:35 | Reagovat

Nějakou dobu jsem byl vlivem studijních komplikací (stal se ze mě na nějaký čas extrémní závislák na PC hrách a s tím se doopravdy těžko bojuje) mimo psaní a všech těch věcí kolem něj a koukám, že se příběh za tu dobu řádně rozjel. Zajímavý zvrat - málem mi to vyrazilo dech. Dokonce už došlo i na střílení...
"přijde kavalérie a vše vyřeší?" - Nechce se mi věřit, že se vše zabije tak rychle, když už se konečně něco začlo dít. Docela se těším na to, co se bude dít dál... jsem si jistý, že to ještě bude stát za to.
P.S.: Jsem věčně nespokojený čtenář a zastánce konstruktivní kritiky, takže si dovolím takové znovushrnutí toho, co jsem psal už několikrát: tvůj styl mi připadá takový prázdný (ale pokrok od Času temnoty je doopravdy znatelný), zajímavé části zbytečně odbýváš (což má samozřejmě i jedno pozitivum: děj nikde zbytečně dlouze nevázne), ale v téhle části, kdy se STŘÍLÍ mi to přijde zbytečně nerozvitý (to je dáno asi tím, že si Legální drancování už od úplného začátku představuji jako takovou knižní novelu v lesklých deskách...).
Jinak jedna věc, kterou jsem si na tvé tvorbě oblíbil (protože kritika by měla být vyvážená ohledně pozitiv a negativ): díky sem tam se míhajícím odborným termínům všechno působí důvěryhodně (by bylo zajímavý, kdybys s tím zkusil nějaké dračí fantasy :-D )

2 Sheppard Sheppard | E-mail | Web | 21. února 2013 v 20:52 | Reagovat

[1]: Za konstruktivní kritiku děkuju. Bohužel gympl je šmejd a taky moc času a energie na psaní nemám, takže ty kapitoly dost odflakuju. Snad se to zlepší, alespoň se to budu snažit. Na fantasy se nechystám, já jsem prostě scifista do morku kostí. :-D Pravda, třeba tahle povídka zrovna sci-fi není, ale na fantasy fakt nejsem.

3 Darren Moore Darren Moore | 22. února 2013 v 13:40 | Reagovat

[2]:taktéž jsem scifista... je ale zajímavé sledovat deformace scifistů projevující se na fantasy :-D  Vzhledem k tomu, že píšeš s železnou pravidelností chápu, že se to musí zákonitě na kvalitě odrazit - četl jsem Dvě slova, tak vím, kde tvůj standard je (a předpokládám, že už i kus od Dvou slov, protože od té doby přece jen nějaký ten pátek uběhl)
Jo a držím palce u vyhlášení Nej. sci-fi ;-)

4 Darren Moore Darren Moore | 22. února 2013 v 18:09 | Reagovat

[3]: Koukám, že výsledky už jsou známé.
Gratluju ;-)

5 Sheppard Sheppard | E-mail | Web | 22. února 2013 v 19:10 | Reagovat

[4]: Díky!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama