.
|/|/|/|> 28. 5. 2015: Pamatujete ještě moji prvotinu? Ano, Závod o dobytí Marsu. Nedávno jsem dostal šílený nápad (a já mám rád šílenosti) - oprášit toto univerzum a napsat pokračování.
.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

24. kapitola – Zátah

28. července 2012 v 18:00 | Sheppard |  Setkání dvou civilizací
"Kdyby nás navštívili mimozemšťané, dopadlo by to podobně, jako když Kolumbus přistál v Americe, což také domorodým obyvatelům nepřineslo nic dobrého."(Stephen Hawking)

24. kapitola - Zátah


"Na druhé straně planety už budujeme města a přitom na nás tady čeká ještě spousta senzačních objevů," vyhrkl Kunalim, když vstoupil do kopule.

Samula zjevně překvapilo, že se vrátili tak brzy. Jeho kolega poznal, že je něco v nepořádku.

S tázavým výrazem ve tváři se zeptal: "Co se stalo?" Když se nedočkal odpovědi, zvýšil hlas. "Sumule, co jsi udělal?!"

"Musel jsem to nahlásit. Lid rozhodl - žádný pozemšťan nesmí zůstat."

Kunalim se na něj vyčítavě podíval.

"Vojenská jednotka tu bude každou chvíli," dodal jen tak mimochodem, bez náznaku emocí Drox, který udal Aidena.

Boocks byl rozhozen faktem, že co nevidět dostane jednosměrnou letenku na Zemi. Jeho droxsští spojenci však zaznamenali ještě jednu neslýchanou věc - vojenská jednotka. Nikdy a za žádných okolností přece není potřeba armáda. Jestli to nechají Droxové zajít tak daleko, ztratí vlastní identitu. Nejen, že Planakovi spojenci použili násilné řešení, ale umírněnější Droxové byli naprosto ignorováni.

Jujapak na nepatrný okamžik zaváhal, pak ale rozhodně zavelel: "Do lodi! Rychle!"

Aiden, Jujapak, Sulmuk, Kampel a Kunalim vyběhli ven z laboratoře a zamířili přímo k lodi třídy Gafaral, kterou přiletěli. Jujapak otevřel dálkovým ovládáním dveře, aby ušetřil čas. Když byli všichni uvnitř, zapnul motory na plný výkon. Riskoval, že je přehřeje, ale nic jiného mu nezbývalo. Senzory totiž zachytily blížící se loď a dvě stíhačky. Loď se s hukotem zvedla ze země, čímž rozvířila mračna prachu, a začala nabírat výšku.

Z vysílačky se ozvalo: "Okamžitě přistaňte! Nemůžete nám uniknout. Ten pozemšťan půjde, kam patří."

Jujapak vypnul přijímač a řekl všem na palubě: "Asi je načase, abych vytasil nějaké ty trumfy. Připoutejte se, vážení, bude to trochu házet. Inerciální tlumiče přetížení budou mít napilno."

Loď akcelerovala a stoupala takřka kolmo vzhůru. Po obou stranách se mihly nějaké šmouhy. To loď minuly v obrovské rychlosti stíhačky. Podle senzorů se zase hned otočily a pronásledovaly uprchlíky. Větší loď zůstala na oběžné dráze. Kolem Jujapakova plavidla zase něco prolétlo. Stíhači po nich začali střílet.

Pilot zahájil úhybné manévry a jen tak tak se vyhnul plasmovým kopím, vyslaným zničit loď. Několik nekonečných minut se vesmírný koráb proplétal mezi balistickými drahami střel, než dosáhl orbity. Nepřátelská loď využila moment překvapení a vystřelila elektromagnetický impuls. Utíkající loď byla zasažena. Vysadily jí všechny systémy, a než se je Droxům podařilo zprovoznit, armádní loď se přiblížila, aktivovala vlečné pole a uvěznila uprchlíky. Bezmocnou loď pak odtáhla k vesmírné stanici na oběžné dráze O-Droxu. Tam se formovaly letky stíhaček pro případ nouze.

"Otevřete dok pět. Toho pozemšťana nalodíme do malé osobní lodi a pak aktivujeme generátor pole," přikázal velitel vojenské lodi.

Kampel mezitím stihl zprovoznit vysílačku. Vlnu elektromagnetického pole přežila díky tomu, že ji Jujapak vypnul. Stačilo přemostit přívod energie. Navíc zvýšil dosah.

Jujapak zapnul komunikátor, zhluboka se nadechl a začal vysílat na všech frekvencích: "Droxský národe, hovoří Jujapak. Když jsem se poprvé, a jako první z nás, setkal s lidmi, bál jsem se. Ale zároveň jsem věděl, že je to příležitost. A myslím, že jsme ji promarnili. Pravda - někteří lidé nám nepřinesli nic dobrého. Ale mezi těmi zlými jsou i dobří lidé. Aiden Boocks mezi ně patří. To, že ho chtějí vyhostit, je výborná ukázka prohnilosti tohoto systému. Ještě bych to pochopil, kdybychom se jednohlasně shodli. Ale skoro polovina z nás chtěla zachovat soužití našich civilizací. A způsob, jakým Planak převzal moc, je nemyslitelný. Droxové, z našeho společenství se stává totalitní režim! Právě teď potřebujeme vaši pomoc."

Zprudka vydechl, a když vypnul vysílačku, řekl tiše posádce: "Snad jsem vyburcoval alespoň někoho."

Vlečná i vlečená loď už prováděly přibližovací manévr, když vtom z jedné formace vyletěla stíhačka. Začala pálit na vojenskou loď. Sprška střel pokropila pravobok, loď se roztočila, takže další ohnivé šípy vždy zasáhly ještě nepoškozenou část trupu. Když se loď otočila jednou kolem své osy, nebylo místo, které by střely ušetřily. Z plavidla unikl kyslík a nějaké kapaliny. Pak se loď rozpadla na tři velké kusy a několik menších úlomků. Vlečné pole zmizelo, posádka zapojila systémy, které během cesty ze Z-Droxu opravila, a loď třídy Gafaral se prudce otočila a zamířila k povrchu planety. Zrádce byl ostatními piloty potrestán. Chvíli se mu dařilo manévrovat, pak byl ale zničen. Dva další stíhače vzal s sebou.

Teď už nejen názorové rozbroje, ale i násilí! Co se stane dál, si nikdo z Droxů nedovedl představit.
 


Komentáře

1 C.V.O.K. C.V.O.K. | Web | 30. července 2012 v 17:51 | Reagovat

Hmm...  
Pemätám si ešte tvoje začiatky - časy, kedy som tvoje povedky čítala viac kvôli zaujímavému deju a s veľkým vypetím síl sa snažila nevnímať škripot, ktorým si drel kolieska takzvaného "umeleckého dojmu". Ako sa dozvedám, je to už rok a musím ti uznať, že si za ten rok urobil obrovský pokrok.
Dnes som sem prišla po viac ako dvoch mesiacoch, a prečítala všetky nové časti SDC. Vieš, ako som v nemom úžase zostala zízať na obrazovku, keď som skončila? Nevieš. Nevieš si ani predstaviť, ako ma zamrazila každá nová skutočnosť - od transportu ľudí a droxov, až po nové nálezisko. A toto. Je to... Úchvatné! Prvotriedna sci-fi ;) Fakt si ma dostal. Štýl písania máš nádherne vycibrný - za ten rok si sa zlepšil na nespoznanie. Už mi nikde nič neviazne, hltám to jednu kapitolu za druhou, obdivujem tvoju predstavivosť, schopnosť napísať bojový stret dvoch lodí tak, že sa mi to vybavuje pred očami celé, ako koby som sedela v kine.
Ach. Skladám klobúk, pán písalek ;)
Ako čítam, tak sa tento príbeh chíli ku koncu - som neuveriteľne zvedavá ako to to celé vyriešiš, pretože v štádiu, v akom si to zanechal to vôbec nevyzerá dobre.
A samaozrejme, neviem dočkať, čím novým nás prekvapíš. Teda, pevne verím že už máš rozpísaný nejaký nový trhák :-) Bude nie?
Dovidenia v sobotu ;)

2 Sheppard Sheppard | E-mail | Web | 4. srpna 2012 v 19:00 | Reagovat

A ty zase nevíš, jak dokáže jeden tvůj superkomentář potěšit a dodat nadšení do psaní. Děkuji za upřímnou pochvalu! Také vidím, jak se zlepšuju, ale když to tvrdí někdo nezaujatý, tak si to teprve uvědomím. Když budeš má díla číst nadále a občas okomentuješ, budu moc rád. ;-) Ano, další příběhy určitě budou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama