.
|/|/|/|> 28. 5. 2015: Pamatujete ještě moji prvotinu? Ano, Závod o dobytí Marsu. Nedávno jsem dostal šílený nápad (a já mám rád šílenosti) - oprášit toto univerzum a napsat pokračování.
.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

23. kapitola – Ruiny

21. července 2012 v 18:00 | Sheppard |  Setkání dvou civilizací
"Kdyby nás navštívili mimozemšťané, dopadlo by to podobně, jako když Kolumbus přistál v Americe, což také domorodým obyvatelům nepřineslo nic dobrého." (Stephen Hawking)

23. kapitola - Ruiny


Jak se mohl dostat předchůdce člověka na planetu vzdálenou šedesát tisíc světelných let?

Kunalim podotkl: "Tohle ale není zdaleka jediný nález. Koneckonců, můžeme se jet k Magdarským vrchům podívat."

Zatímco si brali všichni výbavu, otevřely se dveře a do kopule vstoupil Samul. Trochu se zarazil, když spatřil pozemšťana. Jeho kolega Kunalim mu však všechno vysvětlil. Ujistil ho, že Aiden není zlý a jde mu jen o poznání pravdy. Jujapak, Sulmuk, Kampel, Kunalim a Boocks vyšli ven a nasedli do malého vznášedla. Za deset minut už vznášedlo zastavovalo poblíž obrovské jámy. Aiden vyskočil jako první a rychlým krokem došel k okraji. Po části obvodu tohoto uměle vyhloubeného kaňonu se táhlo lešení. Byl vskutku obrovský - minimálně dva kilometry na délku a půl na šířku. Hluboký byl asi třicet metrů. Uvnitř se nacházelo mnoho staveb. A desítky archeologů odhalovaly další.

Průzkumníci sjeli výtahem na dno. Aiden si připadal, že vchází do záhadného města ukrývajícího mnoho tajemství. Tedy až do nedávné doby. Teď nastal čas objevů.

Jujapak řekl Aidenovi: "Měl byste počkat raději tady. Ne všichni sdílí náš názor. Vaše přítomnost by jim mohla vadit. Mějte zapnutou vysílačku."

Boocks tedy zůstal u výtahu. Ostatní přistoupili k jednomu z archeologů.

"Tak co máte nového?" zeptal se Kunalim.

Drox, který právě klečel na zemi a odhrnoval prach z nějaké desky, jen pokynul směrem ke středu rokle. Šli tedy tím směrem, dokud neuviděli jednopatrovou budovu, kolem které postávalo asi dvacet Droxů. Zapisovali, natáčeli a přeměřovali. Příchozí dům obešli. Z druhé strany se nacházely dveře.

"Asi před pěti minutami se nám podařilo je otevřít," zavolal někdo.

Kunalim rozsvítil svou čelovku. Ostatní udělali totéž a pak vstoupili dovnitř. Uvnitř byla jediná, oválná místnost. Na stěnách i na čtyřech podpěrách byly stovky symbolů, vzdáleně připomínajících klínové písmo. Kampel vytáhl z kapsy malý tablet a změřil všemožné hodnoty. Odněkud zezdola vycházel slabý elektromagnetický signál.

Když se porozhlédli, šli zase ven. Experti potřebovali na průzkum klid. Jeden z Droxů, postávajících kolem, přišel blíž ke Kunalimovi. Pozdravil ho typickým droxským gestem.

Řekl: "U vás na stanici prý máte jednu z těch koster, co jsme našli támhle," ukázal někam za sebe, "pak byste měli vědět, že nepatří bývalým obyvatelům téhle planety. Od té doby jsme odhalili více koster. Stovku. Všechny vypadají stejně a nepodobají se tamté. Ta, co ji máte vy, musí patřit někomu jinému."

Kunalim jakoby mimochodem prohodil: "Takovou kostru měli předkové lidí." Pak se zamyslel. "Mám takovou teorii…" jeho hlas náhle přerušil výkřik.

"Máme to! Zprovoznili jsme ten komplex. Je to transportér," volal Drox, který právě vyběhnul z budovy.

Všichni se sběhli opět blíž. Uvnitř bylo místo pro asi čtyřicet osob. Jujapak a spol. se tam také vmáčkli. Někdo zařízení aktivoval. Dveře se zavřely, symboly na stěnách se zeleně rozzářily a ozvalo se krátké, hlasité zahučení. Přítomní se octli ve velkém sále. Několik výzkumníků tu již několik minut pobývalo, takže systémy už byly v provozu. Transportér právě přemístil Droxy do velkého sálu, jehož součástí byla i laboratoř.

Aiden se proplížil do jedné z budov na okraji rokle. Osahal si pár vykopávek a prohlédl si architekturu dávno zaniklé civilizace.

Z vysílačky se ozvalo: "Aidene, objevili jsme laboratoř a archiv se záznamy. Ta rasa, co tu kdysi žila, dělala pokusy s… evolucí. Na mnoha planetách vysadili život a pozorovali vývoj života v různých podmínkách. Země asi byla jedním z pokusných objektů."

Aidenovi se udělalo špatně, protože byl zdrcen pomyšlením na to, že všechen život na Zemi je pouhý experiment. Dál už nic neslyšel.

* * *

Samul, vědec, který zůstal na stanici, stiskl klávesu, a aktivoval tak komunikační kanál.

"Jeden z pozemšťanů je stále tady, na Z-Droxu. Tři Droxové ho přivedli do výzkumné stanice Caspos. Jeden z mých kolegů se k nim přidal."
 


Komentáře

1 Amy Amy | E-mail | Web | 22. července 2012 v 11:16 | Reagovat

Život na Zemi a experiment? Teda čeho se od tebe ještě nedočkáme :-D

2 Sheppard Sheppard | E-mail | Web | 22. července 2012 v 11:52 | Reagovat

V téhle povídce jsou samé senzační objevy. :-)

3 Amy Amy | E-mail | Web | 23. července 2012 v 19:39 | Reagovat

A právě to je na ní super, nikdy nevíš co bude dál :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama