.
|/|/|/|> 28. 5. 2015: Pamatujete ještě moji prvotinu? Ano, Závod o dobytí Marsu. Nedávno jsem dostal šílený nápad (a já mám rád šílenosti) - oprášit toto univerzum a napsat pokračování.
.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

21. kapitola – Převrat

7. července 2012 v 18:00 | Sheppard |  Setkání dvou civilizací
"Kdyby nás navštívili mimozemšťané, dopadlo by to podobně, jako když Kolumbus přistál v Americe, což také domorodým obyvatelům nepřineslo nic dobrého." (Stephen Hawking)

21. kapitola - Převrat


Kódy ke spuštění satelitů schopných generovat interdimenzionální tunel byly změněny, když Planak opouštěl kancelář. Za dveřmi na něj čekala ochranka a několik jeho kolegů. Ani se nebránil, když ho pacifikovali, a nechal se odvést do jiné kanceláře, kde ho měli vyslechnout. Nemusel klást odpor, protože ho jeho přátelé osvobodí… až dokončí svou část úkolu.

Mezitím začaly po celém O-Droxu vypadávat klíčové systémy, jak je přívrženci oddělení civilizací vypínali. Infrastruktura byla dočasně narušena, pořádkové jednotky měly plné ruce práce a většina obyvatel byla dezorientovaná.

V Centru leteckého a vesmírného provozu se spustil alarm, a zatímco všichni opouštěli budovu, Lavop, Drox, který zachytil signál z Wagonu 5, usedl za hlavní ovládací pult. Jeho tři přátelé zaujali místa u jiných panelů. Muselo jich být víc, protože k přenastavení některých systémů bylo potřeba víc jedinců.

Odeslal zprávu o krizové situaci v centru všem lodím a vypnul všechny přijímače. Poté zaměstnal AI, když dal příkaz, aby řídila bezpilotní vzlet všech lodí na povrchu. Byly jich tisíce. Lavop nerušeně aktivoval obranné satelity a nastavil je do módu nejvyšší ostražitosti, pak jejich ovládání předal kolegovi. Z primárních úkolů zbýval už jen poslední - poslat vzkaz lidem ze Země a vyzvednout odtamtud své druhy. Zapnul nahrávací zařízení.

"Dobrý den, hovoří Lavop jménem všech Droxů. Od teď s okamžitou platností rušíme všechny naše dohody a styky. Již nemáme zájem být s vámi v kontaktu. Nepokoušejte se vysílat k naší planetě lodě interdimenzionální tunelem! Všichni Droxové budou okamžitě vyzvednuti. Lidé z O-Droxu budou transportováni k Zemi."

Když domluvil, nahrál vzkaz do jedné z lodí na oběžné dráze, která byla v rukou Planakových stoupenců. Generátor pole se aktivoval a přenesl loď k Zemi. Jeho posádka hned vyslala signál, který díky posilovači zachytily všechny přijímače, droxské i lidské. Za pár minut už se kolem lodi shlukly desítky jiných lodí, všechny droxské. Lidé byli zmateni. Někdo se Droxy snažil přemluvit, ale ti to ignorovali.

Po patnácti minutách už na zemském povrchu nezbyl ani jeden Drox. Loď, která doručila vzkaz, vypustila směrem ke třem satelitům s generátory pole bomby. Flotila se přenesla zpět k O-Droxu. Tři družice několik vteřin nato zmizely v ohnivých koulích. S nimi byla zlikvidována i možnost cesty k droxské planetě.

Ulicemi všech měst na O-Droxu se zatím nesl hlas Foloka, dalšího z vysoce postavených Planakových přívrženců. I když v droxském světě neexistovaly formální hodnosti, fakticky to byl jeden z nejvyšších velitelů armády.

"Uctivě zdravím všechny Droxy! Vážení, poslouchejte mě, prosím, pozorně. Zachovejte klid, všechny systémy budou zanedlouho opět funkční. Nemusíte se bát o své zdraví, svobodu, majetek ani pohodlí. Všechno bude jako dřív. Víme, že většina z nás chce přerušit všechny styky s lidmi. Postup kompetentních orgánů se nám nezdál dost rychlý a razantní, a tak jsme vzali celou záležitost do svých rukou. Možná je náš postup nešetrný vůči vám, obyvatelům této planety, ale vězte, že se to vyplatí. Buďte trpěliví! V tuto chvíli už máme pod kontrolou všechny systémy a naši radikální odpůrci nás už nemůžou zastavit." Pak mu na displeji blikla nová zpráva. Podíval se na ni a s radostí dodal: "Právě mi oznámili, že naši druzi se už vrátili ze Země a lidé už nemohou vytvořit interdimenzionální tunel."

Droxská veřejnost toto oznámení přijala v klidu. Většina Droxů souhlasila a ti, co stále zastávali názor sdružení civilizací, se podvolili většině. Několik málo Droxů se vzbouřilo, Planakovi přívrženci je však brzy umlčeli - zavřeli je do vězení… které se na O-Droxu používalo naposled před stovkami let.

Lidé, žijící na planetě, byli shromažďováni v hlavním městě. Droxové je hodlali poslat tam, odkud přišli.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama