.
|/|/|/|> 28. 5. 2015: Pamatujete ještě moji prvotinu? Ano, Závod o dobytí Marsu. Nedávno jsem dostal šílený nápad (a já mám rád šílenosti) - oprášit toto univerzum a napsat pokračování.
.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

19. kapitola – Soužití dvou civilizací

23. června 2012 v 18:00 | Sheppard |  Setkání dvou civilizací
"Kdyby nás navštívili mimozemšťané, dopadlo by to podobně, jako když Kolumbus přistál v Americe, což také domorodým obyvatelům nepřineslo nic dobrého." (Stephen Hawking)

19. kapitola - Soužití dvou civilizací


Duben 2093 - září 2096
Země, O-Drox
Počáteční nadšení začalo pomalu ustupovat. Nejprve se dvě odlišné rasy jen oťukávaly a poznávaly se navzájem. Čím více se propojovaly, tím bylo více možností střetu zájmů nebo názorů. I přes regulaci se začaly ovlivňovat naprosto odlišné systémy ekonomiky, hospodářství, politiky, práva a dalších odvětví.

Někteří lidé ztráceli mantinely slušného chování a začali porušovat některé normy a doporučení. Různí vlivní lidé se snažili prorazit na O-Drox, což se zprvu nedařilo, pak ale situace změnila a mnoho podnikatelů a politiků začalo uplatňovat svůj vliv na planetě Droxů. Oběma směry proudily neprůhledné převody, rozjel se černý trh a neřízená migrace.

Droxské i pozemské kontrolní orgány ztrácely postupně kontrolu. V mnoha státech se dostávali Droxové do řídících funkcí, protože voliči už byli znechuceni lidmi. Droxové byli vskutku velice zodpovědní a na co sáhli, to se zlepšilo. Naopak na O-Droxu se po stovkách let rozvinula opět kriminalita a Droxové, kteří na takovouto situaci nebyli připraveni, museli povolat lidi a upravit své zákony.

Po dvou letech od přistání droxských lodí vyjádřilo několik lidí a Droxů své obavy. Nikdo však již nemohl zvládnout kontrolovat transport jedinců, zboží, informací a peněz. Pár vychytralých podnikatelů využilo mezery ve smlouvách, zřídilo soukromou dopravní korporaci a vyhradilo si monopol na přepravu všeho.

Naivní Droxové pomalu prozírali. Idylka se měnila přímo před očima v chaos. Droxský národ už nebyl v otázkách meziplanetární politiky jednotný. Ozývaly se hlasy, aby se obě rasy co nejvíce izolovaly. Život Droxů se znepříjemňoval. Všechny protesty obyvatel byly tlumeny argumenty o prospěšnosti spolupráce, pravda však byla taková, že statistiky na O-Droxu se začaly zhoršovat v mnoha směrech.

Šestnáctého února 2096 se na Zemi v Somálsku stala nepěkná věc. Pro média senzace, pro vzájemné vztahy Droxů a lidí roznětka vyvolávající řetězovou reakci. Poblíž právě probíhající bitvy státní armády a opozičních povstalců prolétala na pravidelné lince droxská loď, přepravující Droxy z Madagaskaru do Evropské federální republiky. Jedna z bojujících stran usoudila, že se jedná o nepřátelský letoun a jeden z pilotů dostal rozkaz sestřelit ji. Zastaralé senzory ani po přiblížení nerozpoznaly rozdíl a pilota v zápalu boje nepřekvapila ani značná vzdálenost té lodi od ohniska bojů. A navíc nebyl vycvičen k přemýšlení a uvažování, ale k poslouchání příkazů a rychlému zneškodnění nepřítele. Vystřelil. Mimozemská loď byla sice technicky dokonalejší, proti zbraním však byla naprosto bezbranná. První raketě se ještě stihl pilot vyhnout, druhá už ale našla svůj cíl. Droxské lodi se podařilo nouzově přistát a nikdo na palubě nebyl zraněn.

Po tomto incidentu získali odpůrci skloubení civilizací v droxských řadách převahu. Sborovna správců řídících národ narychlo sepsala návrh a vyhlásila referendum pro všechny Droxy. Návrhy na změnu meziplanetární politiky byly těsnou většinou schváleny.

V následujících měsících to vřelo nejen mezi diplomaty obou ras, ale i veřejnost každé z planet se názorově rozpoltila. Počáteční nadšení se zcela vytratilo a mezi civilizacemi to začalo vřít.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama