.
|/|/|/|> 28. 5. 2015: Pamatujete ještě moji prvotinu? Ano, Závod o dobytí Marsu. Nedávno jsem dostal šílený nápad (a já mám rád šílenosti) - oprášit toto univerzum a napsat pokračování.
.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

18. kapitola – Emigrant

16. června 2012 v 18:00 | Sheppard |  Setkání dvou civilizací
"Kdyby nás navštívili mimozemšťané, dopadlo by to podobně, jako když Kolumbus přistál v Americe, což také domorodým obyvatelům nepřineslo nic dobrého." (Stephen Hawking)

18. kapitola - Emigrant


Loď třídy Gafaral se vnořila do útrob hangáru obrovské orbitální stanice. Po chvíli manévrování zaplula na určené místo a ze stěny vyjel přechodový tunel, který se s mírným zaduněním přitiskl ke dveřím lodi.

Aiden usoudil, že už jsou asi na stanici, ale byl bezradný, tady jeho plán končil. Otevřely se dveře do přepravního prostoru a vstoupili dva Droxové. Boocks uslyšel skřeky, ale bez tlumočnického zařízení neměl ponětí, o čem se ti dva baví. Než však stihl o něčem uvažovat, odsunul jeden z Droxů bednu a díval se pozemšťanovi přímo do očí. Drox byl zřejmě vyveden z míry. Netušil, co to má znamenat.

Dva žlutí tvorové pomohli Aidenovi na nohy. A zatímco jeden kapitána držel pevně za rameno, druhý někam odešel. Pak se vrátil s tlumočnickým přístrojem. Aiden si ho vzal, nasadil si sluchátka a rozvažoval, co má říct, aby si nemysleli, že má zlé úmysly.

"Objevili vás senzory stanice. Co tu děláte?" otázal se rozčíleně jeden z Droxů.

Aidenovi vyvstaly na čele krůpěje potu. Jestli tohle nevyjde, pošlou ho zpět na Zem a už se sem nikdy nepodívá. "Já potřebuju… chci tu zůstat." Se strachem očekával jejich reakci, ale když nic neříkali a nezdáli se být pobouření nebo naštvaní, dodal: "Prosím vás o azyl. Nechci být na Zemi, tady mi bylo mnohem lépe. Mám své důvody. Prosím!"

Droxové se na sebe podívali a pak jeden z nich řekl: "O tom my nemůžeme rozhodnout. Zavedeme vás k nově zřízenému diplomatickému orgánu. Jim budete moci přednést svou žádost."

Boocks spolu se svým doprovodem opustil hangár a zamířil kamsi do útrob stanice. V jedné místnosti stál uprostřed metr vysoký panel a kolem něj kruhová plošina o průměru šest metrů, která převyšovala podlahu jen o pár centimetrů. Byl to vlastně jen takový stupínek. Droxové přistoupili blíž k panelu. Jeden pokynul Aidenovi, aby vstoupil do kruhu, a když tak učinil, druhý vyťukal na displej příkaz. Na zlomek vteřiny místností probleskl záblesk a vzápětí se všichni tři ocitli na jiném místě. Panel i plošina tu také byly, ale místnost vypadala jinak.

"Jsme na O-Droxu v Lopdapu. Pokročili jsme ve výzkumu toho záření, takže jsme nyní schopni využívat ho i pro přenos menšího množství hmoty na kratší vzdálenosti s dokonalou přesností. Velice to urychlí přepravu z vesmíru na povrch i v rámci této planety."

Droxové kapitána přepravili malým plavidlem k budově, kde sídlil diplomatický výbor.

* * *

"… takže i když se vaše jednání zdá být neopodstatněné a nerozvážné, neporušil jste žádnou stávající dohodu," domluvil konečně droxský diplomat. Aiden se v duchu zaradoval, Drox se ale jen na okamžik zamyslel a pak pokračoval: "Jenže naše národy, jak pozemšťané, tak i Droxové, chtějí regulovat počet příslušníků druhé rasy na své planetě a mít o nich neustále přehled. Svým jednáním jste celé vyjednávání zkomplikoval. Vaši nadřízení mi řekli, že vás do vyslaneckého týmu nezařadili. Sice jste neporušil žádnou dohodu, ale zároveň jste se neřídil nařízeními vašich nadřízených."

Aiden mu skočil do řeči: "Ale ani mi nezakázali sem letět."

Drox zvýšil hlas, aby vyjádřil svou autoritu a pokračoval: "Vstoupil jste bez povolení na palubu jedné z našich lodí."
"A kdybych se předem zeptal, dovolila by mi to posádka té lodi? Když neexistuje zatím žádná dohoda o přepravě jedinců mezi planetami…" pokrčil výmluvně rameny Aiden. Po chvíli se až zastyděl, že takto zneužil droxské dobrosrdečnosti. Ale otázka splnila svůj účel.

Drox byl v úzkých. "No asi, tedy určitě by vám dovolili vstoupit na palubu a nemohli by vám zakázat přepravit se sem." Tohle handrkování by se mohlo táhnout klidně donekonečna. Bylo potřeba ukončit tento zbytečný případ a soustředit se na důležitější věci v meziplanetární diplomacii. Drox vyčerpaně řekl: "Zavolám ještě jednou vašim nadřízeným, a když budou trvat na vašem návratu, eskortujeme vás zpět na Zemi."

Spustil holografickou obrazovku nad svým stolem a zapnul interdimenzionální vysílací kanál. Před Aidenem se objevila tvář nějaké ženy, zřejmě příslušnice několika set členného pozemského diplomatického týmu.

Aiden narovinu řekl: "Hele můžete se v tom šťourat, jak chcete. Tohle je nevyřešitelný případ. A jo, možná si jednou vynutíte můj návrat, ale k čemu to bude. Vy mě nepotřebujete, nechte to být. Dovolte mi zůstat a nebudu se vám nikdy plést do cesty."

Žena se vyhnula přímé odpovědi, řekla, že se ozve a vypnula komunikátor. Od té doby se již nikdo Aidenovi neozval. On se pomalu zabydlel na O-Droxu. Za několik dní byla uzavřena smlouva o migraci, jež byla překvapivě benevolentní. Aiden získal přesně podle předpisů status občana O-Droxu, takže ho už nikdo ze Země nemohl přinutit k návratu.
 


Komentáře

1 La'Mar La'Mar | E-mail | Web | 16. června 2012 v 18:19 | Reagovat

Já chci taky na O-Drox

2 Sheppard Sheppard | E-mail | Web | 16. června 2012 v 18:22 | Reagovat

Až si mou povídku přečte někdo z ČSAD, určitě tam začnou vysílat přímé spoje. :-D

3 Amy Amy | E-mail | Web | 17. června 2012 v 9:29 | Reagovat

:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama