.
|/|/|/|> 28. 5. 2015: Pamatujete ještě moji prvotinu? Ano, Závod o dobytí Marsu. Nedávno jsem dostal šílený nápad (a já mám rád šílenosti) - oprášit toto univerzum a napsat pokračování.
.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

15. kapitola – Po příletu

26. května 2012 v 18:00 | Sheppard |  Setkání dvou civilizací
"Kdyby nás navštívili mimozemšťané, dopadlo by to podobně, jako když Kolumbus přistál v Americe, což také domorodým obyvatelům nepřineslo nic dobrého." (Stephen Hawking)

15. kapitola - Po příletu


Během několika příštích dnů se vedli zdlouhavé rozhovory. Diplomaté obou světů se navzájem ujišťovali o míru, spojenectví a přátelských vztazích, poté se přesunuli ke konkrétnějším záležitostem. Droxové již takřka neměli zákony, a tak sjednotit zákoníky byla složitá věc. Ale naštěstí prakticky nevznikly žádné rozkoly, protože Droxové byli velice tolerantní a lidé se mohli spolehnout, že by na povrchu Země neporušovali tito žlutí mimozemšťané lidské zákony. Dialogy vedli také vědci ze všech oborů. Droxové překonali obavy z uměle urychleného vývoje a poskytli lidem veškeré své znalosti až na technologie zbraní - věřili totiž, že takové znalosti by byly zneužity a způsobily by více škod než užitku. Byli trochu zklamaní, že se na Zemi vedou stále války a svět ovládají moci chtiví ekonomové, politici a armádní vůdci.

Malý problém nastal, když se některé státy a skupiny pokusily vnutit Droxům své zákony nebo je nějak ovlivnit. Diktátor jedné země si dokonce chtěl Droxy přivlastnit, když jim nabídl, aby přeletěli do jeho země a učili jen tamní obyvatele. Také mnoho příslušníků různých etnik a náboženství chtělo Droxy vyhnat a předesílali, že mimozemšťané přivodí zkázu světa. Většina států se však domluvila, že Droxové budou nadále pobývat na území USA a všechno jejich vědění bude přístupné všem.

Droxové posílali každý den interdimenzionálním tunelem hlášení ostatním krajanům na O-Drox a konzultovali všechny své kroky. Občas některá z lodí odletěla zpět a přiletěla jiná, takto se droxsští návštěvníci pravidelně střídali, až nakonec vznikla pravidelná linka Země - O-Drox.

* * *

Aiden Boocks se hned po příletu rozhodl vrátit se domů. Když vystoupil z lodi třídy Gafaral, ve které absolvoval spolu s ostatními muži skok napříč galaxií, symbolicky se zhluboka nadechl. Teprve když vkročil na pevnou zem, naplnil ho pocit štěstí - byl nevýslovně rád, že se vrátil. Při pobytu na O-Droxu začínal postupem času rezignovat a příliš nedoufal v návrat. Ale naději měl stále… a trpělivé čekání se mu vyplatilo… je doma. Vláda USA Aidenovi i jeho mužům samozřejmě zajistila dopravu.

Po lékařské prohlídce podalo všech pět mužů stručné hlášení a museli slíbit, že sepíšou obsáhlé, podrobné hlášení a odešlou ho kompetentním osobám. Dále dostali ujištění, že je čeká doživotní renta, sláva a budoucí spoluúčast na vysoké úrovni. Vyšli z kanceláře do prázdného vestibulu. Boocks ostatním pokynul, aby šli k němu. Sehnul se k bedýnce s nápoji a vytáhl si jednu lahev, jejíž obsah hned vypil. Ovanul ho chladný závan způsobený větrákem na stropě, což ho upozornilo, že jeho přátelé stále čekají na to, co jim chtěl sdělit.

Zahodil prázdnou lahev a řekl: "Tak jo, chlapi, jsme zpátky. Dokázali jsme to!" Pak se navzájem objali a poplácali po ramenou. "Za týden se tu zase sejdeme a prodiskutujeme, co podnikneme dál," dodal Aiden, otočil se a odešel.

Z kosmodromu zamířil rovnou na parkoviště, kde na něj čekalo celkem drahé auto s řidičem. U plotu, ohraničujícímu pozemek Střediska kontroly vesmírných letů, se tlačily desítky, ne-li stovky reportérů a kameramanů snažící se natočit rozhovor s někým z personálu. Aby novináře uspokojil, vyslal generál k plotu dva Droxy a operátora Chucka.

Aiden si nasedl do vozu a prohodil: "Koukám, že vládní auta nejsou žádný šunky."

Když viděl, že řidič jeho vtípek ignoruje, řekl: "Do Orangeville, prosím. Vemte to po I-80, to je nejrychlejší."

Tichá jízda elektromobilu nijak nebránila tomu, aby Aidena zdolala únava a on po chvíli usnul.
 


Komentáře

1 La'Mar La'Mar | E-mail | Web | 26. května 2012 v 18:05 | Reagovat

O5 jsi překonal moje představy o 15. kapitole

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama