.
|/|/|/|> 28. 5. 2015: Pamatujete ještě moji prvotinu? Ano, Závod o dobytí Marsu. Nedávno jsem dostal šílený nápad (a já mám rád šílenosti) - oprášit toto univerzum a napsat pokračování.
.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

14. kapitola – Setkání dvou civilizací

19. května 2012 v 18:00 | Sheppard |  Setkání dvou civilizací
"Kdyby nás navštívili mimozemšťané, dopadlo by to podobně, jako když Kolumbus přistál v Americe, což také domorodým obyvatelům nepřineslo nic dobrého." (Stephen Hawking)

14. kapitola - Setkání dvou civilizací


"Hovoří Tanapak, velitel vlajkové lodi Zaplataplava a mluvčí droxské kontaktní flotily. Přicházíme v míru a chceme se s rasou lidí spřátelit. Žádáme instrukce pro přistání," pronesl ledově klidným hlasem pomalu a zřetelně velitel Tanapak.

Všichni v řídícím středisku ztuhli a jen nevěřícně zírali na mimozemskou flotilu. V generálovi se probrali vojenské návyky a armádní rozhodnost, proto se vzpamatoval jako první, urovnal si myšlenky a potlačil strach a rozrušení. "Ehm… droxská flotila má povolení přistát na povrchu planety. Vůbec nejlepší by bylo, kdybyste přistáli v kosmodromu u Střediska kontroly vesmírných letů. Máme tady největší přistávací plochy. Pošlu vám souřadnice," řekl.

"To nemusíte, já je navedu," ozval se hlas Aidena Boockse.

Generál se zarazil a překvapeně odpověděl: "To… to jste vy? Kapitán Aiden Boocks? Tak vy žijete! Mysleli jsme, že se už nevrátíte."

"Jak vidíte, jsem tu spolu s celou svou posádkou a přivádíme hosty," řekl Aiden.

Generál se obrátil k nějakému chlapíkovi se slovy: "Spojte mě s prezidentem Spojených států amerických a s generálním tajemníkem OSN. A," dodal nakonec, "podejte zprávu médiím. Stejně by se to dověděli. Hlavně jim řekněte, že přišli v míru, ať nevypukne panika." Pak se sám sobě v duchu zasmál: Pche, stejně bude v ulicích bordel!

Lodě vstoupily do atmosféry. Před žárem je chránila silová pole, která byla na každé lodi. Osazenstvo střediska vyšlo z budovy a vzhlédlo k obloze, kde se zanedlouho objevily malé tečky, které se s klesající výškou zvětšovaly. Impozantní vlajková loď se přehnala nad hlavami přihlížejících. Tento kolos poháněný nejvýkonnějšími droxskými motory rozvířil při přistání neuvěřitelné množství prachu. Pokud měl někdo v té chvíli na hlavě čepici, musel ji pak hledat o kilometr dále. Z lodi se těsně před dosednutím vysunulo osm masivních ramen ve dvou rámech, která se zaduněním dosedla na beton. Ostatní lodě přistály kolem největší obdobným způsobem.

Spodek největší z lodí se nacházel i po přistání více jak patnáct metrů nad zemí, proto byl v lodi zabudován výtah. Dveře o rozměrech asi osm krát osm metrů se otevřely a ze spodku lodi vyjela plošina, která sjela až k zemi. Hned, jak Droxové opustily plochu plošiny, zase vyjela nahoru pro další členy posádky. Generál jim šel naproti. Drox usoudil, že bude lepší pozdravit se v lidském stylu, a tak nabídl generálovi ruku, ten ji přijal a zatřásl s ní.

Tanapak podal generálovi tlumočnické zařízení, ten si nasadil sluchátka a upravil mikrofon. Hned pochopil, o co se jedná.

"Vítám vás na Zemi. Jsem generál Laysen, bohužel však nemohu mluvit za všechny obyvatele naší planety. I přes snahu sjednocovat se, máme zde stále mnoho různých národů. Vy jste přistály ve Spojených státech amerických. Asi za hodinu dorazí prezident, vrchní představitel této země. A brzy by sem měli přiletět i jiní prezidenti a předsedové různých mezinárodních organizací. Budete našimi hosty a můžete si dělat, co chcete, zároveň však musíme nejprve jednat o důležitých věcech. Například se musíme navzájem informovat o našich právních a vojenských systémech, dále by se měli vidět naši vědci - fyzikové, matematici, lingvisté, historikové, filozofové a biologové. Nejprve se musíme ujistit, zda nepřenášíte choroby, které by nás mohli ohrozit a naopak. Pojďte, prosím, za mnou," řekl generál.

Tanapak pokýval souhlasně hlavou a řekl: "Ano, souhlasíme s vaším postupem. Myslím, že vaše běžné nemoci nám nebudou vadit, jsme velice odolní. Máme relativně podobnou fyziologii jako vy, takže pijeme vodu, jíme jídlo, potřebujeme spánek. Problém asi bude s terminologií. Podle toho, co nám říkal kapitán Boocks, máte hodně odlišný systém politiky, ekonomiky a jiných sektorů. Omluvte, prosím, Droxy, kteří někdy utrousí poznámku ohledně vaší vyspělosti. Chceme, abyste věděli, že si velice vážíme vaší rasy takové, jaká je a budeme s vámi jednat za každých okolností. I my jsme kdysi byli tam, kde jste vy. Vývoj každé civilizace je pomalá a náročná záležitost."

Zatímco se přesouvali do konferenční místnosti, vyptával se zvědavý generál: "Já sice fyzice moc nerozumím, ale naše senzory prý zachytily stejné záření, které přeneslo Wagon 5 k vaší planetě. Využili jste toho k cestě k Zemi?"

"Ano, jak jen to zjednodušit… funguje to na principu interdimenzionálního tunelu," vysvětlil Tanapak.

Generál se snažil blýsknout se, ale to se mu moc nepovedlo. "Takže něco jako červí díra?"

"Ne… tedy zhruba ano podle vašeho chápání. Ale vy máte ještě příliš omezené poznání. Vaši matematici budou velice překvapení, až jim sdělíme, že… to máte celé tak nějak naruby," uvedl na pravou míru Drox a usmál se.

Během několika hodin se do New Yorku sjela řada významných osobností - politiků, vědců, armádních hodnostářů, reportérů a hlavně desetitisíce nadšenců. Na některých místech vypukly nepokoje, ale celkově tuto převratnou událost přijalo lidstvo s klidem a optimismem.
 


Komentáře

1 La'Mar La'Mar | E-mail | Web | 19. května 2012 v 18:21 | Reagovat

Jak jsem psal u předchozího dílu. Díl je pěkný. :)

2 Amy Amy | E-mail | Web | 20. května 2012 v 9:36 | Reagovat

"Pche, stejně bude v ulicích bordel!"
Pěkné....nevím co víc dodat :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama