.
|/|/|/|> 28. 5. 2015: Pamatujete ještě moji prvotinu? Ano, Závod o dobytí Marsu. Nedávno jsem dostal šílený nápad (a já mám rád šílenosti) - oprášit toto univerzum a napsat pokračování.
.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

12. kapitola – Experiment

5. května 2012 v 18:00 | Sheppard |  Setkání dvou civilizací
"Kdyby nás navštívili mimozemšťané, dopadlo by to podobně, jako když Kolumbus přistál v Americe, což také domorodým obyvatelům nepřineslo nic dobrého." (Stephen Hawking)

12. kapitola - Experiment


Pilot nabral nový kurz, přepravní plavidlo zatočilo o čtyřicet pět stupňů vpravo. Výzkumné centrum bylo jen o něco dále než stadion, a tak již za pět minut kroužil malý stoj nad střechou komplexu. Motory se okamžitě po dosednutí na přistávací rampu vypnuly a otevřely se dveře. Všichni z letounu vyskákali, přešli po rampě k výtahu a sjeli ze střechy do třetího patra. Prošli chodbou do vestibulu před laboratořemi, kde na ně čekal Jujapak.

"Za mnou," přikázal jim horlivě.

Vešli do jedněch z dveří a přešli na druhou stranu velké laboratoře, kde hlouček Droxů obestupoval holografickou projekci modelu vlnění pole. Jeden z vědců si odkašlal a vystoupil z kroužku, ostatní zůstali bez hnutí stát a dál ten obraz pozorovali.

"Kampele, tohle je Aiden Boocks a jeho přátelé," představil fyzikovi muže.

Ten udělal obvyklý droxský pozdrav - vytočil hlavu do strany, podíval se nahoru a dolů. Ukázal na projekci a začal vše vysvětlovat.

"Nevím, na jaké jste úrovni, proto se pokusím vysvětlit to co nejjednodušeji. Před několika dny se objevil výboj týž energie, která vás sem přenesla, v jiné sluneční soustavě, kterou nyní prozkoumáváme. Naše výzkumná loď je vybavená mnoha senzory, takže jsme ten záblesk mohli vyhodnotit lépe než z vašich přístrojů. Navíc se ten výboj objevil v mraku jistého plynu, díky čemuž jsme mohli pozorovat i druhotné projevy té energie, které bychom jinak třeba vůbec nepostřehli. No a teď už je nám vše jasné. Přišli jsme na princip a definovali jsme zákony. A co je na tom to nejúžasnější - my to pole můžeme uměle vygenerovat. Všechny modely naznačují, že se to musí podařit, teď to chceme otestovat v praxi. Za několik dnů budeme připraveni," sdělil mužům převratnou novinku.

"No teda… klobouk dolů - to se u nás říká, když chceme vyjádřit, že…" hledal kapitán správná slova.

Vědec z Wagonu 5 dokončil za něj: "Dobrá práce!" Pak se zahleděl na model vlnění a řekl: "Já jsem chemik a celkem astrofyzice rozumím. Možná byste mi to mohl vysvětlit trochu podrobněji."

Drox souhlasil a přijal ho do týmu, i když pochyboval o tom, že by mohl příslušník, i když inteligentní, tak nevyspělé rasy pochopit složité fyzikální procesy.

* * *

"Ne, já to prostě nepochopím," řekl rezignovaně vědec po třech dnech, během nichž se snažil pochopit zákonitosti té energie. "Nemůžu za tři dny dohnat tři tisíce let výzkumu," zkonstatoval vědecký náskok Droxů před lidstvem.

Kampel se k němu přitočil a přátelsky pronesl: "I tak vás obdivuji, jste velice zvídavá rasa a konkrétně vy jste dobrý výzkumník, ještě toho hodně dokážete." Pak na displeji, zabudovaném v desce stolu, naskočila zpráva. "Právě mi přišla zpráva, prý zprovoznili generátor. Můžeme provést experiment. Zavolejte své lidi, ať to vidí na vlastní oči."

Muž vyťukal vzkaz na svém tabletu a odeslal ho svým kolegům. Pak vyšli z laboratoře, došli k výtahu a sjeli do přízemí. Přešli přes veliké nádvoří do protilehlé budovy, kterou prošli až na další, tentokrát menší, dvůr. Uprostřed stála jakási anténa, kterou obsluhovali Droxové z malé budky.

Když vstoupili, vedoucí týmu, který generátor sestrojil, řekl: "Vítám vás. Testovací objekt bude na místě určení za deset minut."

Tou dobou už také dorazili Aidenovi přátelé. Anténa venku se naklopila, aby mohla přijímat signál z družice a na monitoru v budce se objevil červený bod, představující pokusný objekt, a modrý bod, což byla loď, která testovací těleso vynesla do vesmíru a která měla na palubě generátor.

"Zahajte experiment," přikázal jeden z Droxů.

Z lodi hlásili: "Nabíjíme generátor, indikátor hlásí nabito. Připravujeme indukční tělesa, zapínáme chlazení, vyrovnáváme tlak. Připraveno. Určujeme koordináty, sílu a rychlost pole. Vypouštíme impulz… teď."

Červený bod na obrazovce se přesunul na jiné místo.

Drox četl údaje a vesele říkal: "Objekt po zásahu energií na několik nanosekund zmizel a pak se nepoškozený objevil přesně v cílovém bodě. Zaznamenali jsme stoprocentní úspěšnost, my umíme ovládat tu energii - víc jsme si ani nemohli přát."
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama