.
|/|/|/|> 28. 5. 2015: Pamatujete ještě moji prvotinu? Ano, Závod o dobytí Marsu. Nedávno jsem dostal šílený nápad (a já mám rád šílenosti) - oprášit toto univerzum a napsat pokračování.
.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

8. kapitola – Na O-Drox

7. dubna 2012 v 18:00 | Sheppard |  Setkání dvou civilizací
"Kdyby nás navštívili mimozemšťané, dopadlo by to podobně, jako když Kolumbus přistál v Americe, což také domorodým obyvatelům nepřineslo nic dobrého." (Stephen Hawking)

8. kapitola - Na O-Drox


Aiden si pohrával s knoflíky na své uniformě, když do místnosti vstoupili dva Droxové. Jeden z nich nesl v ruce sedm malých krabiček, ze kterých vycházela změť drátů. Rozdal je pozemšťanům. Sám pak demonstroval využití těchto zařízení. Krabičku přichytil ke svému oblečení a sluchátka si nasadil na uši. Aiden a jeho kolegové udělali totéž. Na krabičce bylo něco jako suchý zip, na látce to drželo pevně. Na konci těch drátů byla sluchátka. Jakmile se dotkla uší, zařízení se aktivovalo. Na drátku byl ještě malý mikrofon.

Drox řekl ve svém jazyce: "Tohle je tlumočnické zařízení. Mělo by to automaticky převádět váš jazyk do našeho a naopak. Funguje to?"

Aiden a jeho přátelé zůstali v oněmění stát beze slova. Kapitán však údiv brzy přemohl. Překvapení vystřídalo nadšení.

"Ano, rozumíme vám. To je neuvěřitelné. Jak jste to udělali?" mluvil překotně.

"Vytáhli jsme z vaší hlavy data z řečového centra vašeho mozku. Nyní si rozumíme. Známe všechna vaše slova a naše ekvivalenty k nim. Musíte nám toho tolik říct. Pojďte za mnou, prosím."

Drox, který hovořil, byl z lingvistického týmu. Ten druhý Drox byl Sulmuk, který se po včerejší pouti do kapitánovy hlavy přihlásil do diplomatického týmu. Odvedli posádku Wagonu 5 do té samé sekce, kde včera přistáli s lodí. Koridorem přešli do odbavovacího perimetru. Mezitím se k nim připojil ještě Jujapak, který měl také tu čest být v diplomatickém týmu, protože byl první, kdo se s návštěvníky setkal.

Všichni Droxové přiložili oči ke skeneru sítnice, aby ověřili svou totožnost. Prošli přes jakýsi turniket až k tunelu spojujícímu vesmírnou stanici a loď. Vstoupili do lodi a výtahem vyjeli přímo na můstek, kde byli další dva Droxové. Jujapak se usadil do křesla uprostřed. Pasažéři zaujali místa na sedačkách vzadu. Umělá inteligence zaznamenala sedící osoby, a proto je hned připoutala bezpečnostními tyčemi a nastavila sedačky do nejpohodlnějších poloh podle výšky, váhy a dalších parametrů sedících.

Loď se odlepila, spojovací hydraulika zasyčela a ramena se zasunula do lodi. Manévrování řídil počítač, který zpracovával data ze senzorů monitorujících okolní objekty mnohem rychleji než Droxský nebo lidský mozek. Vše navíc kontrolovali letoví operátoři ze stanice. Loď proletěla silovým polem dělícím hangár od okolního vesmírného prostoru a vyletěla do vakua. Kapitán lodi, Jujapak, vyťukal příkaz, aby loď započala přibližovací manévr. Motory snížily výkon a malá přepravní loď třídy Munie byla teď přitahována gravitací O-Droxu. Za okamžik už padala takřka kolmo, a tak rychle překonala asi sto padesát kilometrů dělících stanici od nižší orbity. Těsně před vstupem do husté atmosféry loď zase prudce zrychlila, pád takřka okamžitě ustal díky silným motorům. Loď letěla po oběžné dráze, aby se dostala nad místo přistání. Nyní již musel být sestup pomalejší. Motory loď trochu zpomalily a ta se začala pozvolna snášet do atmosféry. S ubývající vzdáleností od povrchu pád opět zrychloval a při nárazu do hustší vrstvy atmosféry se loď odrazila jako žabka ve vodě, trochu nadskočila a pak plynule přešla do finální fáze sestupu. Po chvíli se trysky přetočily o devadesát stupňů kolmo k zemi, aby loď zpomalily. O pár chvil později už kolos dosedal na přistávací rampu, přičemž rozvířil prach v okruhu desítek metrů.

Při pohledu z ptačí perspektivy by se pozorovateli loď jevila jen jako puntík, v porovnání s okolními objekty, s kterými jako by splynul. Skutečně, loď vplula mezi čtyři vysoké a rozlehlé budovy. Lopdap bylo obří město. Ze vzduchu vypadalo jako mikroprocesor, úzké uličky proplétající se mezi budovami a navazující na sebe v pravém úhlu.

Lidé i Droxové vystoupili, prošli halou a na ulici nasedli do velice futuristicky vypadajícího vozidla, které je odvezlo do nedalekého kongresového centra. Lidská delegace se měla sejít se zástupci droxského lidu.
 


Komentáře

1 C.V.O.K. C.V.O.K. | Web | 9. dubna 2012 v 15:19 | Reagovat

hmm.... tak teda, tomuto hovorím poriadna sci-fi! všetká tá technika, všetko to "nové" si podal veľmi pekne a predvedčivo. normálne ľutujem, že to je len príbeh a nie realita :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama