.
|/|/|/|> 28. 5. 2015: Pamatujete ještě moji prvotinu? Ano, Závod o dobytí Marsu. Nedávno jsem dostal šílený nápad (a já mám rád šílenosti) - oprášit toto univerzum a napsat pokračování.
.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

7. kapitola – Aiden Boocks

31. března 2012 v 18:00 | Sheppard |  Setkání dvou civilizací
"Kdyby nás navštívili mimozemšťané, dopadlo by to podobně, jako když Kolumbus přistál v Americe, což také domorodým obyvatelům nepřineslo nic dobrého." (Stephen Hawking)

7. kapitola - Aiden Boocks


Drox jménem Sulmuk usedl do velice masivního, pohodlného křesla. Na desce před ním byly přichyceny tři holografické projektory, které se ihned při dosednutí aktivovaly.

"Hezký den, Sulmuku. Přeješ si dnes musse nebo laviate?" oslovila ho umělá inteligence zabudovaná v počítači.

Sulmuk se zahleděl do tváře překrásné Droxky, tedy vizuální podoby umělé inteligence. Neměl živou družku, a protože trávil mnoho času svými výzkumy zalezlý v laboratoři, vytvořil si jakési citové pouto k neživé entitě.

Odpověděl: "Dnes bych prosil vychlazené laviate neboli mok povznesených."

Pak se pustil do práce. Nasadil si speciální rukavice s akcelerometry, zabudovanými u konečků prstů, pro snadnější ovládání interaktivního rozhraní. Začal přetahovat a otevírat jednotlivá okna různými pohyby rukou. Asi metr a půl vysoký robot na kolečkách mu právě přinesl jeho nápoj, když se před ním zobrazily data z pozemšťanovy hlavy ve formě droxských číslic a symbolů. Celá kapitánova paměť, všechny jeho myšlenky a pocity. Sulmuk začal informace horlivě studovat. Téměř okamžitě vyčlenil data z centra řeči a odeslal je na analýzu odbornému týmu. Lingvisté a jejich programy se dali do překládání. Během několika hodin byli schopni vytvořit kompletní slovník a fonetický převaděč.

Sulmuk pak nastavil filtr s kritériem, aby se přehrály jen ty vzpomínky, které se subjektu, tedy kapitánovi Boocksovi, vryly do paměti nejvíce. Drox se pohodlně opřel a ponořil se na okamžik do světa návštěvníků. Chtěl alespoň nakouknout do jejich životů. Vždyť jsou úplně jiní. Chtěl vidět ukázku jejich světa. Byl nadšený z každého fragmentu Aidenových vzpomínek. Video se načetlo a spustilo 3D projekci v pohledu z první osoby - Drox viděl jakoby očima samotného Boockse.

Viděl a slyšel tyto útržky:

Žena se sklání k Aidenovi: "Řekni: máma." - Muž tlačí Aidena, který sedí na kole: "Šlapej, no vidíš, jak ti to jde! Jeď!" - Aiden sedí mezi malými hochy a žena k nim promlouvá: "Uvidíte sami, bude se vám tu líbit. Škola vás připraví do života." - Aiden padá ze srázu a po dopadu brečí a křičí: "Asi jsem si zlomil nohu." - Muž v televizi pronáší vážným hlasem: "Vypukla válka. Úřady nabádají občany, aby zachovali klid." - Aiden sedí mezi ostatními lidmi, kouká na rakev, pláče a mumlá: "Tati…" - Aiden projíždí na kole cílovou páskou, sbíhají se k němu lidé a plácají ho po ramenou. - Aiden je v přítmí s dívkou a zažívá první milování. - Aiden objímá starší ženu a říká: "Mami, vzali mě do letecké školy. Bude ze mě pilot." - Aiden sedí v kokpitu, kolem blikají kontrolky a píská alarm. Aiden se katapultuje. - Aiden je opilý a rve se v hospodě s jiným mužem. - Aiden nervózně přešlapuje, ze dveří vychází muž a říká: "Nebyla to vaše chyba - stroj selhal." - Aiden nastupuje do letounu a říká kopilotovi: "Můj první let mimo atmosféru." - Aiden stojí s ženou v bílých šatech v síni plné lidí a říká: "Ano, beru." Poté ženě nasazuje prsten. - Aiden vchází do dveří svého domu, přiběhne ta samá žena a se slzami v očích radostně oznamuje: "Budeš táta. Čekám naše dítě!" - Aiden v oněmění civí na Droxa stojícího přímo před ním.

Poslední zážitek byl čerstvý a celkově jeden z nejsilnějších v kapitánově životě. Sulmuk byl u vytržení. Právě zažil neuvěřitelnou cestu, cestu do lidské mysli. Ve skutečnosti to trvalo jen několik málo vteřin, Droxovi to však připadalo, jako kdyby právě prožil Boocksův život. Sice toho moc nechápal a nemohl si z toho udělat o lidech objektivní obraz, ale stejně to považoval za něco výjimečného. Bylo to zkrátka neuvěřitelné. Sulmuk v hloubi duše věděl, že lidé nebudou nepřátelští. Rozhodl se cizince lépe poznat.

Ještě týž den pronesl v médiích tato slova: "Viděl jsem jen nepatrnou část života jen jednoho z nich. Ale jedno už vím jistě - když nás náhoda nebo prozřetelné řízení svedlo dohromady, je naší povinností seznámit se s nimi a vytvořit trvalé pouto našich civilizací."
 


Komentáře

1 Draude Draude | 1. dubna 2012 v 0:33 | Reagovat

SUPER :-) :-D

2 Amy Amy | E-mail | Web | 1. dubna 2012 v 18:31 | Reagovat

Páni,jsem zvědavá co bude dál :)

3 C.V.O.K. C.V.O.K. | Web | 3. dubna 2012 v 16:36 | Reagovat

hey, ako tak pozerám, koľko tu toho pribudlo... musela som byť mimo riadne dlho! o_O páni... ide ti to :-) kde na tie nápady chodíš? sú tak... perfektné! staré dobré stretnutie ľudstva s novým druhom nie je nič originálne, ale ty s tvojimi schopnosťami z toho urobíš kasový trhák! páni... naozaj, keď som si teraz prečítala tých pár častí za sebou, prišlo mi to ako dokonalá kniha. Sheppard, máš moju úctu ;) Si Pán spisovateľ ;)
((teraz zasa čakať do soboty aby sme sa dozvedeli ako sa puto dvoch civilizácii bude vyvíjať... eh. je to na nervy :D ))

4 Sheppard Sheppard | E-mail | Web | 3. dubna 2012 v 17:49 | Reagovat

Děkuji za pochvaly! :-) Vztah civilizací se bude vyvíjet ještě pár měsíců.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama