.
|/|/|/|> 28. 5. 2015: Pamatujete ještě moji prvotinu? Ano, Závod o dobytí Marsu. Nedávno jsem dostal šílený nápad (a já mám rád šílenosti) - oprášit toto univerzum a napsat pokračování.
.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

6. kapitola – První den v novém světě

24. března 2012 v 18:00 | Sheppard |  Setkání dvou civilizací
"Kdyby nás navštívili mimozemšťané, dopadlo by to podobně, jako když Kolumbus přistál v Americe, což také domorodým obyvatelům nepřineslo nic dobrého." (Stephen Hawking)

6. kapitola - První den v novém světě


Konvoj stanul před branami O-Droxu. Stíhačky se už odpojily a zaletěly do hangáru pro jednomístné stroje. Droxská loď spolu se svým nákladem vletěla do obrovského prostoru, jakési dutiny, v obří orbitální stanici. Bylo tam mnoho spojovacích průchodových tunelů a úchytů pro lodě a také mnoho zadokovaných větších či menších lodí. Většina jich byla ale větších než loď třídy Gafaral. Hangár se rozléhal kam až Boocksovo oko dohlédlo. A to byl jen zlomek. Vyděl zhruba jednu třetinu. Celý hangár měl desítky kilometrů krychlových. Wagon 5 byl stále spojen s drožkou lodí vlečen v silovém poli, což znesnadňovalo manévrování.

Za těch pár hodin, co zabrala cesta, se v doku shromáždil velký dav zvědavců. Organizační operátoři museli korigovat počet Droxů vpuštěný do chodeb, kudy měla delegace projít, zároveň však nesměli nijak narušit běžný provoz. Některé dveře musely být kvůli náporu vítajících občanů uzavřeny. Do odbavovací haly byli vpuštěni jen vybraní Droxové. Čelní představitelé různých institucí, reportéři a vojáci. Poslední jmenovaní měli ryze formální účel. Nikdy by nikoho nenapadlo, že by tuto nebo jakoukoliv jinou veřejnou událost mohl někdo sabotovat, či dokonce ohrozit její účastníky.

Ozvalo se mohutné zadunění, když se spojila loď s jedním z přechodových tunelů. Průchod se rozevřel a celá posádka zamířila k východu. Vystoupily dvě desítky Droxů. Nakonec Jujapak se šesti muži. V odbavovací hale zavládlo ticho, když spatřili cizince. Všichni Droxové byli stejně oblečení, žádné hodnosti neměli. Byli jen jacísi předsedové. Zástupce Sborovny vládců vystoupil z řady. Vytočil hlavu do strany, podíval se nahoru a dolů a pak se zahleděl na návštěvníky. Kapitán si mohl jen domýšlet, co to znamená. Myslel, že to je nějaký druh pozdravu. Uklonil se a nabídl mimozemšťanovi ruku. Ten se zarazil, ale pochopil správně, že se jedná o vyjádření přátelství. Natáhl ruku před sebe. Kapitán ji uchopil a potřásl s ní. Všichni Droxové v místnosti začali spontánně podivně cvrkat. Jazykem rychle třeli o zuby a to vydalo tento zvuk. Někteří dokonce zvedli ruce nad hlavu. Byl to vlastně potlesk. Stále však nemohli prohodit jediné slovo.

Nějaký Drox odvedl pozemšťany někam do útrob vesmírné stanice. Názorně jim vysvětlil, že se mají posadit. Jedno už Droxové pochopili, a to sice, že Boocks je zástupce návštěvníků. Zavedl ho do vedlejší místnosti. Uprostřed stál nějaký sloup, ke kterému se u stropu sbíhaly tyče vedoucí z velkých beden postavených u stěn. Drox něco vyťukával na trojrozměrných holografických obrazech visících ve vzduchu před ním. Sloup se skládal ze dvou částí podobně jako kupole hvězdárny. Jedna část se pootočila, a odhalila tak vnitřek. Bylo tam něco jako křeslo. Drox se podíval na Aidena, ten pochopil a vstoupil dovnitř. Usedl a opřel se. Zeshora mu na hlavu dosedlo něco jako klobouk. Pocítil chlad na spáncích, jak se přístroj propojil s jeho mozkem. Pak už se nic nedělo, alespoň Boocks nic nezaznamenal. Avšak za tu minutu, co kapitán v křesle seděl, se přenesla většina jeho vědomostí, vzpomínek a jiných informací uložených v mozku do počítače. On a jeho společníci byli pak zavedeni do jednoho pokoje. Byla tam mnoho různých věcí, jenže lidé nevěděli, k čemu slouží. Posádku Wagonu 5 zajímala jen pitná voda a zřejmě nějaké ovoce. A pohodlné sedačky. Aiden usedl do křesla s kelímkem vody a něčím vzdáleně podobným banánu. Křeslo v určitých místech příjemně vibrovalo, a tak ho po hodině vyčkávání přemohl spánek.
 


Komentáře

1 Amy Amy | E-mail | Web | 24. března 2012 v 22:23 | Reagovat

Vyvíjí se to dobře :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama