.
|/|/|/|> 28. 5. 2015: Pamatujete ještě moji prvotinu? Ano, Závod o dobytí Marsu. Nedávno jsem dostal šílený nápad (a já mám rád šílenosti) - oprášit toto univerzum a napsat pokračování.
.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

5. kapitola – Mezník v droxských dějinách

17. března 2012 v 18:00 | Sheppard |  Setkání dvou civilizací
"Kdyby nás navštívili mimozemšťané, dopadlo by to podobně, jako když Kolumbus přistál v Americe, což také domorodým obyvatelům nepřineslo nic dobrého." (Stephen Hawking)

5. kapitola - Mezník v droxských dějinách


Jujapak, který už stál notnou chvíli u průchodu, překročil práh. Celá posádka Wagonu 5 běžela k průlezu připravena na nejhorší. Jeden ze svalovců, spatřiv mimozemšťana, ztuhl a v panice zůstal strnule stát na místě. Ti, kteří ho následovali, do něj vrazili a všichni se svalili na zem. Jujapak na ně zíral s údivem, ale, i když netušil, co to znamená, neulekl se.

"Co to, do hajzlu, je?" vytřeštil oči muž, který mimozemšťana zahlédl první.

Všichni muži si Jujapaka s obdivem prohlíželi. Kupodivu se ani nebáli. Nač také? Kdyby to byli nepřátelé, už by je jistě usmrtili jedním z mnoha způsobů. A kdyby se s nimi vůbec nesetkali, zemřeli by hladem tisíce světelných let od domova. Stejně by neměli na výběr. A tenhle mimozemšťan se zdál být mírumilovný. Neměl u sebe žádný předmět připomínající zbraň.

Jujapak pokynul dvěma vojákům, aby zůstali na palubě droxské lodi. Doufal, že tím vzbudí důvěru. Sám se vydal k pozemšťanům. Kapitán Boocks věděl, že mimozemšťan neporozumí jeho řeči, přesto se pokusil komunikovat. Udělal pár kroků vpřed. Ukázal Jujapakovi dlaně na znamení, že nemá zbraň.

Pak ukázal na sebe a pronesl: "Aiden Boocks."

Pak ukázal na Jujapaka, který však slyšel jen podivnou změť hlásek. Pak ale pochopil, co říkal cizinec. Říkal své jméno a chtěl po něm to samé, takže Jujapak vyslovil své jméno. Pak pokynul kapitánovi, aby ho následoval. Boocks se nezdráhal a pozvání přijal. Ostatní muži odhodili své zbraně a následovali svého velitele. Loď třídy Gafaral byla takřka dvakrát menší než Wagon 5, takže za chvíli stanuli na ošetřovně. Všech pět mužů si postupně lehlo na nějaké lehátko. Nad celým tělem projel několikrát nějaký skener. Ten zjistil a vyhodnotil úplně všechno. Na co by lidé potřebovali desítky různých přístrojů, měřičů, doktorů a co by na Zemi zabralo hodiny, zde provedl tento unikátní stroj během pár vteřin.

Doktor sdělil Jujapakovi: "Pozoruhodné bytosti. Ačkoliv se to na první pohled nezdá, jsou nám hodně podobní. Dýchají kyslík, v žilách jim koluje krev, podobná soustava orgánů. Hodně jste riskoval, když jste s nimi byl v kontaktu, mohli vás něčím nakazit. Nicméně jsou naprosto neškodní. Výsledky vyšetření pošlu odborníkům, to pro ně bude nejlepší zážitek v životě."

Velitel droxské lodi na zdravotníka souhlasně kývl. Co teď dělat? Jakýs takýs protokol existoval, ale… Tohle je setkání s jinou rasou. Jujapak tomu nemohl stále uvěřit. Lidé se to také stále snažili vstřebat. Zmizel jim domov a pak náhle potkali cizí civilizaci. Boocks nevěděl, zda má být smutný, nebo se radovat. Jujapak konečně přerušil trapnou chvíli ticha. Změřil si Aidena Boockse a jeho přátele pohledem a pak jim pokynul, aby šli s ním. Když dorazili na můstek, vyťukal Jujapak příkaz na klávesnici.

Rozkázal posádce: "Vezměte tu loď do vleku, vracíme se na O-Drox."

Droxové začali horlivě pracovat. To, co se chystali udělat, se dělalo výjimečně a navíc s mnohem mohutnějšími loděmi. Po několika minutách programování a dohadování s palubní umělou inteligencí, která prováděla většinu výpočtů, se daly věci konečně do pohybu, doslova. A těmi věcmi byly lodě. Stíhačky poodletěly dál. Z lodi třídy Gafaral vyšlehl proud energie. Okem neviditelný, ovšem podle přístrojů velice silný. Pole vytvořilo jakousi bublinu kolem Wagonu 5. Droxská loď zapnula motory na maximální výkon. Zprvu to šlo ztěžka, pak se ale rychlost ustálila a celá letka se vracela domů. Menší loď táhla větší za doprovodu stíhačů. Drox stiskl nějaké tlačítko.

"Hovoří Jujapak. Přichystejte doky, vracíme se s nákladem. Komunikační tým ať je na místě, až dorazíme. A ať je tam také zástupce vůdců ze Sborovny správců. A doporučuji vyhlásit mimořádnou přestávku ve všech institucích. Všichni Droxové by měli být dnes svědky této velké události!"
 


Komentáře

1 Bastaldion Bastaldion | 18. března 2012 v 0:49 | Reagovat

Dalsi super dil . Precteno jednim dechem. :-)  :-)

2 C.V.O.K. C.V.O.K. | Web | 19. března 2012 v 15:20 | Reagovat

=) musím opakovať ako veľmi sa mi to páči? som si istá že už vieš aké nadšenie sa u mne pri čítaní tvojich príbehov vždy usídli :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama