.
|/|/|/|> 28. 5. 2015: Pamatujete ještě moji prvotinu? Ano, Závod o dobytí Marsu. Nedávno jsem dostal šílený nápad (a já mám rád šílenosti) - oprášit toto univerzum a napsat pokračování.
.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

4. kapitola – První kontakt

10. března 2012 v 18:00 | Sheppard |  Setkání dvou civilizací
"Kdyby nás navštívili mimozemšťané, dopadlo by to podobně, jako když Kolumbus přistál v Americe, což také domorodým obyvatelům nepřineslo nic dobrého." (Stephen Hawking)

4. kapitola - První kontakt


V prostoru se vznášelo pět vesmírných lodí. Čtyři tvořily jakýsi čtverec a jedna se nacházela ve středu. Vypadalo to, jako když smečka šelem obklíčí bezbrannou oběť. Posádce pozemské lodi se to tak také jevilo.

Kapitán ohlásil zděšeným tónem: "Jsou tu nějaké objekty… čtyři… ne, pět. A přibližují se k nám."

Palubní inženýr přešel přes kabinu a zahleděl se na displej se slovy: "To bude nějaká chyba. Zpomalují. To je přece nemožné."

Oba dva se bavili o asteroidech, nikdy by je ani nic jiného nenapadlo. Palubní inženýr restartoval senzory. Když se o deset vteřin později opět načetla data, uviděli oba muži opět tečky znázorňující přítomnost nějakých těles. Čtyři zaujaly pozici kolem lodi a páté se pomalu blížilo. Teď přiběhli na můstek i ostatní muži. Nemohli uvěřit svým očím. Hleděli na monitor s tupými výrazy. Kapitán vyhlédl z předního skla a zahlédl malou tečku, která se zvětšovala. Po několika dlouhých vteřinách si toho všimli i ostatní. Pořád se to blížilo. Už jasně rozeznali tvar. Aidenovi se začala valit krev do hlavy, až zčervenal. Svaly a žaludek se mu začaly stahovat úzkostí. Všichni nyní stáli bez hnutí jako opaření, ani nedýchali. Mimozemská loď zastavila asi třicet metrů od té pozemské. Dlouhé vteřiny se nic nedělo. Obě strany vyčkávaly, co udělají ti druzí. Čas se neskutečně vlekl. Droxové netušili, zda jsou ti druzí přátelští nebo nebezpeční. Pro lidi bylo toto setkání také premiérou, co se styků s mimozemšťany týče. A navíc - nalézali se v neznámém koutu vesmíru zřejmě bez šance návratu

Kapitán stiskl jedno z tlačítek před sebou. V reproduktorech zašumělo, jak se komunikační kanál aktivoval. Ještě pár vteřin váhal a pak konečně promluvil. Svá slova pronášel pomalu, klidným hlasem.

"Hovoří kapitán Aiden Boocks, velitel lodi Wagon 5. Jsme pod ochranou Mezinárodních úmluv o vesmírném programu. Neznámá lodi, identifikujte se," nakonec rychle dodal, "prosím!"

Droxské lodě vysílání zachytily, ale vůbec nerozuměli. Hlas kapitána je dokonce trochu vylekal. Nebylo by bývalo lepší, kdyby Boocks mlčel a místo toho vyčkával? Droxové byli zmatení a nevěděli, jak reagovat. Byla to deklarace války nebo nabídka míru nebo snad volání o pomoc?

Jujapak, velitel lodi třídy Gafaral, se zachvěl. Třikrát poklepal na desku před sebou, zřejmě klávesnici, a dal tak znamení doprovodným stíhačům, aby setrvali na svých pozicích a nestříleli bez povolení. Co má ale dělat? Napadlo ho, že bude moudré dát cizincům znamení, že jim nerozumí. Na zlomek vteřiny pozdvihl oči k nějakému čidlu. Tento krátký pohled spustil komunikační kanál. Snažil se mluvit pomalu a co nejzřetelněji vyslovovat, i když to šanci na porozumění nijak nezvyšovalo.

Řekl v droxsštině: "Nerozumíme vám. Budeme se snažit vytvořit překladač našich řečí, ale to potrvá dlouho."

Pět mužů na palubě Wagonu 5 slyšelo jen neurčité skřeky a škrundání. Všichni však byli přesvědčeni, že se jedná o nějaký typ přepadení a na druhé straně jsou nějací lidé. Rozhodně je zatím nenapadlo, že by se právě setkali s mimozemšťany. Báli se, protože převáželi velice cenný a nebezpečný náklad a neměli žádné zbraně. Do lodí se ani zbraně nezabudovávaly. Ačkoliv již byla vesmírná doprava rozšířená, stále to byla výsada vědců, poskytovatelů vesmírných zájezdů a dobrodruhů, nikoliv zlodějů nebo teroristů. A pak tu byla Mezinárodní úmluva o vesmírném programu. Tohle by vlastně byl úplně první případ přepadení mimo zemskou atmosféru. Hlavou se jim honilo ještě mnoho jiných myšlenek. Byli bezbranní, a tak mohli jen doufat. Kapitán zkusil ještě asi dvacetkrát navázat spojení, ale marně. Odpovědí mu vždy bylo jen nesrozumitelné žvatlání.

Největší z droxských lodí se dala do pohybu. Pomalu proplula prostorem, až se dostala pod pozemskou loď. Nakonec provedla přibližovací manévr. Obě lodě se nalepily na sebe. Jujapak zariskoval, rozhodl se provést první krok. Tvarovací hmota, něco jako pěna, u průchodu droxské lodi se přeměnila tak, aby se mohla vzduchotěsně spojit s neznámou lodí. Okraje průchodů obou lodí se přitiskly k sobě. Zasyčelo to, když se vyrovnával tlak. Uzávěr droxské lodi se kruhově rozevřel.

Teď byli na řadě pozemšťané. Boocks nevěděl, co má udělat. Zavřel oči, dodal si odvahy a otevřel poklop.
 


Komentáře

1 La'Mar La'Mar | E-mail | 10. března 2012 v 18:15 | Reagovat

pěkný díleček, těším se na další. :-)

2 Amy Amy | E-mail | Web | 10. března 2012 v 23:35 | Reagovat

Vždycky když čtu tvoje články,tak sama sobě říkám jak vůbec můžu to co píšu zveřejňovat? Pěkný jako vždycky :-)

3 C.V.O.K. C.V.O.K. | Web | 11. března 2012 v 15:08 | Reagovat

[2]: aj ty rozmýšľaš, či nie je lepšie skončiť  a prenechať pľac priekopníkom ako on?

eh... konečne som si našla skulinku v Matrixe a prečítala tvoje pokračovania. Musím uznať, že sa lepšíš do pekla! Keď som sem došla, sem tam mi v tvojich textoch niečo nesedelo, niečo mi v ušiach rezonovalo. A je neskutočne poučné pozorovať, ako sa časom vypracuvávaš vyššie a vyšie, až do takej miery, že ja naozaj neviem, kde sa JA na teba hrabem. Ide ti to chlape! Dopekla, len tak ďalej! Píšeš skvelo... A ja sa neviem dočkať, ako stretnutie dopadne. To bude Boocks zízať :-D

4 C.V.O.K. C.V.O.K. | Web | 14. března 2012 v 15:16 | Reagovat

ahoj. tak, konečne mám hotový tvoj lay. nájdeš ho na stránke
just-cvok-house2.blog.cz
pokiaľ máš nejaké pripomienky, daj vedieť. ak nie, najlepšie by bolo, ak by si mi na maila poslal heslo na blog aby som ti to nadstavila (máš moje čestné skautské že s tvojim blogom nič neurobím) pretože to je dosť komplikované...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama