.
|/|/|/|> 28. 5. 2015: Pamatujete ještě moji prvotinu? Ano, Závod o dobytí Marsu. Nedávno jsem dostal šílený nápad (a já mám rád šílenosti) - oprášit toto univerzum a napsat pokračování.
.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

3. kapitola - Signál

3. března 2012 v 18:00 | Sheppard |  Setkání dvou civilizací
"Kdyby nás navštívili mimozemšťané, dopadlo by to podobně, jako když Kolumbus přistál v Americe, což také domorodým obyvatelům nepřineslo nic dobrého." (Stephen Hawking)

3. kapitola - SignálV rozlehlé vysoké prosklené budově s mnoha venkovními ochozy, na střeše s mnoha zaměřovacími přístroji a radary, se nacházelo Centrum leteckého a vesmírného provozu. V celém středisku obsluhovaly počítače asi čtyři stovky Droxů. V šestém patře seděl také Lavop, obyčejný Drox konající svou každodenní práci. Ten měl, stejně jako většina ostatních v šestém podlaží, za úkol sledovat vzdálenější, méně frekventovaný okruh. Jeho počítač nebyl propojen s přístroji na střeše budovy, nýbrž s družicemi na oběžné dráze nasměrovanými senzory směrem od planety.

Lavop se zadíval dlouze na data na monitoru, dá-li se tak říkat holografickému obrazu vznášejícímu se nad stolem. Viděl, že dvě družice nezávisle na sobě zachytily jakýsi radiový signál. Drox se na to zaměřil. Po chvíli usilovné práce lokalizoval vysílač signálu. Byl asi pět světelných minut, tedy zhruba sto miliónů kilometrů, daleko. Lavop zjišťoval, co by to mohlo být. Žádný objekt s plánovanou dráhou, tedy vše včetně vesmírného odpadu, se v tu chvíli neměl nalézat v místě, odkud byl signál vyslán. Navíc bylo nepravděpodobné, že by kus kamene vysílal signály. To znamenalo, že se tam to těleso náhle objevilo. Směrem od
O-Droxu ani Z-Droxu ani od měsíců nebo vesmírných stanic nemohlo přiletět, protože by si toho již dávno nějaké družice všimly.

Lavop byl celkem zmatený, ale zachoval se podle předpisů. Podal mimořádné hlášení a celý případ předal kompetentním kolegům. On sám měl za úkol sledovat polohu objektu. Ta se zatím neměnila, což bylo také zajímavé. Velitel mise, i když toto označení je do jisté míry zavádějící, protože Droxové měli dost jiný systém, okamžitě vyburcoval vědce i bezpečnostní složky. Nevědělo se, jestli to je jen nějaký asteroid nebo nepřátelský narušitel. Obranná loď obíhající na orbitě vyslala eskadru čtyř malých stíhaček a jednu multifunkční loď třídy Gafaral.

Droxské plazmové motory využívající k zisku energie proces anihilace dokázaly dosáhnout neuvěřitelné rychlosti. Inerciální tlumiče navíc dokázaly kompenzovat přetížení a nastolit v celé lodi umělou gravitaci. Brzdění pro tyto motory ve vakuu také nebyl problém.

Za několik hodin dorazila eskadra k neidentifikovatelnému objektu. Překvapivě se nalézal stále na stejném místě. Pohnul se jen v řádu stovek metrů. Stíhačky ho obklíčily a ze vzdálenosti pouhých několika set metrů ho začaly zkoumat.

Pilot mající na starosti hlášení řekl: "Objekt má nekonvexní tvar s největším rozměrem sto metrů, různorodé chemické složení, vyzařuje nějaký druh energie, nese známky pokročilejší mechaniky. Podle celkového konceptu se to dá považovat za těleso vytvořené inteligentní entitou určené k přepravě vesmírným prostorem. A pozor - podle skenu se uvnitř nalézá pět pokročilých živých organismů."

Tato věta přepsala droxské dějiny. To pro celou rasu znamenalo převrat. Do této chvíle se jen ti nejlepší kosmologové, biologové a filozofové zabývali otázkou, zda existuje i jiný typ života. Tato otázka se rázem zodpověděla sama. Teď mělo dojít k prvnímu kroku. Při prvním setkání by nemělo dojít k chybám. Jenže jak to provést? Na první setkání dvou navzájem mimozemských civilizací neexistuje rovnice, právě proto, že je to první setkání. Ačkoliv se snažili všichni aktéři setkání, jak ve vyslané eskadře, tak ve středisku, zachovat klid, vzrušení, radost a obavy se brzy projevily.

Velitel mise přivolal do střediska všechny, kteří by nějak mohli pomoci. Média ihned ohlásila tuto zprávu. Život na celé planetě a v koloniích se zastavil. Celá rasa s napětím a očekáváním přihlížela prvnímu setkání dvou civilizací.
 


Komentáře

1 La'Mar La'Mar | E-mail | 3. března 2012 v 18:16 | Reagovat

Skvělý díl, nemohu se dočkat další soboty.

2 Amy Amy | E-mail | Web | 3. března 2012 v 20:13 | Reagovat

Skvělé,taky se nemůžu dočkat.Jinak na Hvězdu se můžeš těšit už zítra odpoledne :-)

3 Sherylin Lee Sherylin Lee | E-mail | Web | 4. března 2012 v 12:29 | Reagovat

Píšeš dobre, ale ja som proste hrozná, furt hľadám nejaké malé chybičky, ktoré sa dajú veľmi rýchlo opraviť: "s mnoha venkovními ochozy, na střeše s mnoha", lepšie by bolo, ak by si mnoha nahradil/a iným synonymom :).
Ináč je to písané naozaj dobre, kvalitne, pre fanúšikov scifi excelentne :). Som zvedavá na pokračovanie! Nezabudni písať ;).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama