.
|/|/|/|> 28. 5. 2015: Pamatujete ještě moji prvotinu? Ano, Závod o dobytí Marsu. Nedávno jsem dostal šílený nápad (a já mám rád šílenosti) - oprášit toto univerzum a napsat pokračování.
.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Kapitola XVII. – Operace

31. prosince 2011 v 18:00 | Sheppard |  Závod o dobytí Marsu
Lidstvo se toužilo dostat do vesmíru odnepaměti. Spatřit krásu světa pod sebou a prozkoumat to, co se nalézá za oblohou. Mnozí lidé by dali cokoli za to, aby mohli nakouknout do neznáma. 12. dubna 1961 spatřil první člověk Zemi z vesmíru. 20. července 1969 vstoupili lidé na Měsíc. Další metou ve zdolávání vesmíru je Mars.
Kapitola XVII. - Operace


"Co mu je?" zeptal se John velitele čínské výpravy.

"Při nárazu se zranil. Nic to nebude," odpověděl Tong suše.

John přistoupil k vozítku a sehnul se k sedícímu muži. Viděl, jak se Číňan potí a jak se snaží nedát na sobě znát bolest, kterou zřejmě cítí. John mu položil ruku na rameno a usmál se na něj.

"Jak se cítíš?"

Místo odpovědi muž jen zvedl hlavu, ale pak omdlel a spadl se na zem. John ho popadl a vlekl ke druhému vozítku. Dmitrij ihned přiskočil a pomohl mu.

"Máte v druhém modulu kyslík?" otázal se John Tonga.

"Ano."

"Tak ho přivolejte a počkejte tady. George tu zůstane," kývl na svého kolegu.

Naložili raněného muže do Marsbusu a vyrazili k základně. Dmitrij se spojil se Sarou a popsal jí situaci.

Když po dvou hodinách dorazili na místo, byl Číňan pořád v bezvědomí. Odnesli ho do přetlakové komory a následně ho vysvlékli ze skafandru. Vzali ho na ošetřovnu, kde si Sara předem připravila veškeré nástroje, které bude při zákroku potřebovat. Čínský astronaut měl středně závažné vnitřní krvácení, několik zlomených žeber a vykloubenou ruku. Sara byla velice profesionální. Zákrok prováděla pečlivě. Byla to dobrá lékařka. Uměla se vcítit do pocitů druhého člověka. John si jí velice vážil.

Sáře při operaci pomáhal robot. V jednu chvíli ho dokonce nechala samostatně pracovat. Robotické rameno bylo mnohem pečlivější a přesnější než lidská ruka. Sara mu jen zadávala příkazy, kde má řezat, co má zašít a podobně. Pak zadala robotovi příkaz, aby reguloval dávky infuzního roztoku, průběžně prováděl scan podobný tomografii a kontroloval životní funkce. Operace proběhla bez větších komplikací.

Ani ne za dvě hodiny byla hotová. Nejmodernější lékařské vybavení dokázalo divy. Léky léčili člověka mnohem rychleji a efektivněji než před několika lety. Vyšla z ošetřovny, šla se napít a pak zamířila za Johnem. Byl ve společenské místnosti s ostatními.

Sdělila jim: "Bude v pořádku. Ale kdybys na to nepřišel," podívala se na Johna, "zemřel by. Nicméně až se probere z narkózy, můžete ho převézt k modulu. Tu cestu přežije."

Stalo se přesně tak, jak řekla. Kosmonaut byl převezen zpět ke svým krajanům. Všichni kromě Tonga už byli uvnitř připraveni k letu. Oba velitelé pomohli raněnému nastoupit.

John ještě popřál hodně štěstí při zpáteční cestě.

Pak zasalutoval. Tong mu pozdrav řádně oplatil. Vlezl do modulu a zavřel za sebou poklop. Američané a Rus ustoupili stranou. Pod modulem se začal vířit prach. Odlepil se od země. Vzlétl. Sledovali ho, dokud jim nezmizel z dohledu. Takhle nešťastně skončila Čínská epizoda na Marsu. Až teď si John uvědomil, že Tong měl pravdu. Všechny ty politické výhružky a hádky jsou na úrovni mocnářů. Tohle byli jen kluci, co se chtěli podívat na Rudou planetu. To se jim splnilo. Hlavně, že se vrátí ve zdraví ke svým rodinám.

Nastoupili do Marsbusu a vrátili se na základnu.
 


Komentáře

1 Vera Vera | 6. ledna 2012 v 19:11 | Reagovat

kel-mak! :D (ještě tak vědět jak se to píše..)
Miluju sci-fi a těším se na pokračování!!

2 C.V.O.K. C.V.O.K. | Web | 7. ledna 2012 v 0:32 | Reagovat

Fuuuuuuuuuuuuuu o_O
Tak to bolo jediné, na čo som sa po dvoch hodinách sústredeného čítania tvojej tvorby zmohla. Dosť dobré. Bol prvý zdravý impulz. Kurewsky joj sakra dobré. To už som konečne chytila dych a bola si jedným istá: Tu sa ešte vrátim! Takže, aby bolo jasné, som človek ktorý miluje sci-fi a tá tvoja tvorba má grády! Dobre, povedzme si na rovinu, má aj pár menších múch ktoré sa časom naučíš vychytať ale inak je naozaj perfektná!(na začiatok by si mohol skúsiť písať dhlšie vety xD heh xD ni enie, nechcem byť hnusná ani kritická ani si nemyslím že ja som niečo viac, je to len taký... tuctový postreh nezainteresovaného čitateľa že : je to sekané. Proste spoj vety ako "Pak zasalutoval. Tong mu pozdrav řádně oplatil. Vlezl do modulu a zavřel za sebou poklop. Američané a Rus ustoupili stranou. Pod modulem se začal vířit prach. Odlepil se od země. Vzlétl. Sledovali ho, dokud jim nezmizel z dohledu. " do trošku celistvejšieho zoskupenia. samozrejme, je to skvelé aké to je ale hovorím ti... tie bodky za každými piatimi slovami pôsobia tak ... trhane. doslova a do písmena ako reklami. ale to je samozrejme môj subjektívny názor takže sa na to môžeš zvysoka vy... kašľať alebo si to vezmeš k srdcu, a tvoj blog s anebude pýšiť nápisom "Amatérsky spisovatel" ale "Profík". Tak moment... Hm. To už ale aj tak si pretože máš všetko tak perfektne vymyslené že ja len proste čítam kapitolu za kapitolov a ... jednoducho, naozaj si neber zle čo som ti povedala. vycítila som z teba talent, ktorý treba doviesť k dokonalosti.)
Takže, odteraz ma budeš mať na krku deň čo deň, vkuse tu budem striehnuť na pokračovania a tešiť sa na to ako malé decko. Do skorého videnia.
May the force be with you ;)
Ps. ako si prišiel k menu Sheppard? bral si inšpiráciu zo Star Gate-u alebo Mass Efectu? alebo len tak? =D

3 Sheppard Sheppard | E-mail | Web | 7. ledna 2012 v 1:45 | Reagovat

Za kritiku (kladnou i zápornou) děkuji. Snažím se své schopnosti zlepšovat. Chybami se člověk učí. Už několik lidí mi něco vytýkalo - snažím se to v dalších povídkách napravit.
Přezdívku Sheppard jsem si půjčil z SGA. :-)
Mimochodem držíš rekord za nejdelší komentář a ještě asi dlouho budeš. :-D

4 C.V.O.K. C.V.O.K. | Web | 7. ledna 2012 v 11:52 | Reagovat

Tak tak, len smelo do toho :-)
SGA... a celkovo SG je moja srdcovka ♥ Máš u mňa jedno malé plus =D
Vážne? Toľká pocta... Ale nie, som len veľmi ukecaná takže si zvykaj. Bude to len horšie =D
Ps. Čo sa mojich poviedok týka... Vždy keď klikneš na názov poviedky, dostavia sa všetky dostupné kapitoly ;) Ale ešte nie je nič hotové. ((úsvit by som neodporúčala. je to dievčenský romák. keď tak, možno Emysary of Nurusinin ;))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama