.
|/|/|/|> 28. 5. 2015: Pamatujete ještě moji prvotinu? Ano, Závod o dobytí Marsu. Nedávno jsem dostal šílený nápad (a já mám rád šílenosti) - oprášit toto univerzum a napsat pokračování.
.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Červenec 2011

„Uvedení v život“ CD Neslýchané! a DVD Neslyšené?

28. července 2011 v 13:20 | Sheppard |  Samostatné příběhy
Poznámka: Toto jsem sepsal již dříve pro fanouškovský web. Asi vás to moc nezaujme, pokud nejste fanoušci Trabandu.


2. června 2011 se konal v pražském music baru Futurum koncert spolu s uvedením v život nového CD kapely Traband. Záměrně nepíšu křest, ale uvedení v život, protože Jarda (frontman) toto označení nemá rád. Toto album vzniklo pouze rok od vydání předchozího alba Domasa. Neslýchané! je ovšem něčím výjimečné. Kromě CD s 12 novými písničkami obsahuje komplet DVD, na kterém je 12 hitů z alb Hyjé!, Přítel člověka, Domasa a jedna písnička z nového alba přetlumočeno do českého znakového jazyka. Tento projekt je celosvětově unikátní. Pocity z tohoto alba tak mohou mít nejen obyčejní posluchači, ale i neslyšící lidé.

A nyní už přejděme k samotnému uvedení v život. Omluvte můj styl psaní v následující části, ale budu to psát z pohledu skalního fanouška se všemi pocity. :-)

Na místo jsem dorazil mezi prvními v 19:30. Koncert měl začít ve 20:00. Všichni jsme si mysleli, že první bude hrát předkapela Pláčekočka. Zřejmě problémy s ozvučením však zapříčinily, že první hrál Traband. Nejprve zahráli několik písniček naživo tlumočených do českého znakového jazyka. Poté přehráli všechny písničky z nového alba, které záhy uvedli v život Naďa Dingová (předsedkyně České komory tlumočníků znakového jazyka), Zeno Václavík (režisér všech tlumočených písniček) a všichni trabandité. Album pokapali symbolicky ušními kapkami. Na pódiu se vystřídalo také mnoho hostů: bývalý člen Trabandu Evžen Kredenc, písničkářka Lucie Redlová, muzikant z Pláčekočky Jakub Sejkora a pan zvukař Martin Černý. Ten zahrál na nástroj jménem teremin, který můžete slyšet v písničce Vetřelec. Traband hrál zhruba od 20:20 do 22:20. Tím ale koncert nekončil. Zatímco měli trabandité pauzu, hrála Pláčekočka. O přestávce jsem si zaběhl koupit nové album a hned jsem běžel za Robertem a Jardou pro podpis. Stihl jsem se s Jardou také vyfotit. Po třičtvrtěhodinovém koncertu Pláčekočky nastoupil opět Traband. Hráli asi od 23:20 do půlnoci. Celkem tedy hráli přes 2 a půl hodiny. V druhé části zahráli největší pecky. Na jednu písničku usedl za bicí Jakub Svoboda. Vašek seskočil k nám do hlediště. Jarda také vyslal výstražnou zprávu "Nekuřte!" poté, co zakašlal při jedné z písniček. Po rozloučení jsem si běžel pro zbylé podpisy. Vašek se mi na album ochotně podepsal a poslal mě do zákulisí za pódiem k Janě. A dokonce jsem si potřásl rukou i s panem Václavíkem. No a pak už nebylo nic… Ale mně a ostatním fanouškům zůstal krásný zážitek.

Celý koncert byl úžasný. Jarda, Jana, Vašek i Robert si hraní užívali stejně jako my poslouchání. Před koncertem jsem se navíc domluvil s dvěma lidmi, že si vezmeme svítící tyčinky a budeme s nimi mávat. Celý koncert jsme stáli přímo u pódia, takže si nás trabanditi brzy všimli.


album s podpisy členů kapely (Jarda - kytara, Vašek - paličky, Robert - tuba, Jana - trumpeta a harmonium) :-)


naživo tlumočená písnička


Jana křtí album


Jarda Svoboda


Jana Kaplanová


Vašek Pohl


Robert Škarda


ilustrační foto


Info o ZoDM

26. července 2011 v 22:04 | Sheppard |  Závod o dobytí Marsu

Závod o dobytí Marsu

Jak již název vypovídá, jedná se o závod Čínské vesmírné agentury a NASA o pokoření planety Mars. Čína si v případě, že ho dobyde jako první, bude nárokovat obrovská území na Rudé planetě.

Žánr: sci-fi / drama
Dílů: 22
Začátek vysílání: od 3. září 2011
Vysílací čas: každou sobotu v 18.00Základní informace

26. července 2011 v 21:42 | Sheppard |  Oznámení
Toto je blog amatérského pisálka Shepparda. Vznikl za účelem šíření mé literární tvorby. Jsem studentem gymnázia a mám mnoho dalších povinností, přesto se však budu snažit přidávat sem pravidelně nové příběhy. Nebudou to žádná veledíla, ale hrozné to snad také nebude. Usmívající se

Mnoho zábavy při čtení!

Info o ČT

26. července 2011 v 18:13 | Sheppard |  Čas temnoty

Čas temnoty

Tato akční hororová sci-fi pojednává o rozpadu lidské civilizace zapříčiněným virovou pandemií. Nákazu přežila ve zdraví jen hrstka lidí. Nakažení se proměnili v krvelačné zrůdy. Luke Briley se dostává do ostrovní kolonie jménem Naděje - jednoho z posledních obydlených míst. Co nebo kdo za nákazou stojí? Jak se zachová lidstvo na pokraji vymření?

Žánr: akční / sci-fi / horor
Kapitol: 15
Začátek vysílání: od 1. srpna 2011
Vysílací čas: každé pondělí, středu a pátek v 15.00